Koronavirusas: nauji atvejai Europos sąjungoje, rekomendacijos dėl kelionių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Austrijos žiniasklaida, cituodama vyriausybės atstovus, praneša, kad šalyje patvirtinti pirmieji du koronaviruso atvejai. Kroatijos ministras pirmininkas taip pat patvirtino apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį.

Pranešama, kad koronavirusas užfiksuotas Austrijos Tirolio regione, kuris ribojasi su Italija. O Italijoje koronavirusas antradienį pasiekė Toskaną ir Sicilijos salą.

Toskanoje patvirtinti pirmi du užsikrėtimo virusu atvejai, vienas jų – turistų mėgstamoje Florencijoje. Sicilija pranešė apie vieną koronaviruso atvejį: susirgo vienas turistas iš koronaviruso protrūkio apimto Lombardijos regiono, kur liga diagnozuota 212 žmonių.

Kaip antradienį paskelbė Ispanijos pareigūnai, Kanarų salose, Tenerifėje, buvo karantinuotas „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutis, kai vienam ten apsistojusiam italų gydytojui buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas.

Prašo susilaikyti nuo kelionių

Lietuvos užsienio reikalų ministerija dėl koronaviruso grėsmės prašo susilaikyti nuo kelionių į pietinėje Tenerifės saloje Ispanijoje esantį Adechės miestą, vykstantiesiems į Italiją taip pat rekomenduoja imtis atsargos priemonių.

„Mūsų tautiečių prašoma artimiausiu metu susilaikyti nuo vykimo į pietinėje Tenerifės salos dalyje esantį Adechės miestą ir jo apylinkes“, – antradienį skelbia ministerija. Lietuvos ambasada Madride šiuo metu aiškinasi, ar viešbutyje yra apsistojusių lietuvių.

Užsienio reikalų ministerija nepataria vykti ir į Italijos šiaurėje esančias kai kurias Lombardijos bei Veneto regionų savivaldybes.

SAM siūlo leisti mokiniams mokytis namuose

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei savivaldybių sudaryti sąlygas, kad mokiniai ir darželinukai, grįžę iš koronaviruso apimtų Kinijos ar Italijos, galėtų mokytis nuotoliniu būdu.

Taip pat siūloma leisti iš namų dirbti mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose.

„Situacija keičiasi ne dienom, o valandom. (…) Jei vakar dar dieną tokiu pačiu metu buvo 157 koronaviruso atvejai Italijoje nustatyti, tai šiandien jų turime 270. Yra parengtos rekomendacijos, kaip elgtis su iš šio regiono grįžusiais žmonėmis. Paprašyta ir mokyklų, ir tėvelių atsakingai pasižiūrėti į šią problemą“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Trūksta savanorių

Kaip teigia, R. Lingienė, Lietuvoje šiuo metu stebima 790 Kinijoje ir Italijoje besilankiusių žmonių. Jiems kasdien skambinama ir domimasi jų savijauta. Per ateinančias kelias savaites jų skaičius gali išaugti dešimt kartų.

„Į Lietuvą iš paveiktų regionų yra apie 16 skrydžių, jei juos stebėsime, tai gausis per dvi savaites 6000 skambučių per dieną. Todėl siūlome atsisakyti nebūtinų kelionių“, – sakė R. Lingienė.

Pasak jos, vien įstaigos pajėgumų pasitikti ir palaikyti ryšį su grįžusiaisiais – nepakanka.

„Mums tikrai reikia savanorių. Mes juos aprūpintume apsaugos priemonėmis, apmokytume juos. Vienos įstaigos pajėgumų nepakanka. Dabar jų reikės ypač daug,“ – kalbėjo NVSC Vilniaus departamento direktorė.

Kaip teigia R. Lingienė, šiuo metu reikėtų apie 50 papildomų savanorių.

Nuo praėjusios savaitės Kinijoje apsilankiusiems žmonėms sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja bent dvi savaites neiti į darbą, o nesant galimybei – kreiptis į NVSC, kad šis organizuotų nedarbingumą. Nuo pirmadienio šia galimybe gali pasinaudoti ir šiaurinėje Italijos dalyje viešėję lietuviai.

Pasak ministerijos, laikino nedarbingumo paprašė 88 asmenys.

Daugėja besikreipiančių į ligonines

Iš viso, anot SAM, nuo sausio pabaigos dėl įtarto koronaviruso atlikti 22 tyrimai, iš jų 3 – referentinėje laboratorijoje Roterdame. Vien pirmadienį ištirti 9 mėginiai. Dar vieno tyrimo rezultatų laukiama.

Anot Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų, į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių besikreipusių pacientų skaičius ypač išaugo per pastarąją parą.

„Tikslingai dėl įtariamo koronaviruso kreipėsi 14 asmenų. Du atvejai iš jų neatitiko jokių klinikinių bei epidemiologinių kriterijų, likusiems atlikti reikalingi tyrimai. Jau dabar aišku, kad 11-ai koronaviruso diagnozė nepasitvirtino, 1 tyrimų atsakymų dar laukiama“, – išplatintame pranešime cituojamas Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

Visame pasaulyje, naujausiais duomenimis, iš viso patvirtinta jau daugiau nei 80 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų, taip pat registruota ir 2,7 tūkst. mirčių.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas

Prie Kauno marių įrengtos trys naujos stovėjimo aikštelės ir valčių nuleidimo vietos

Dėl karantino pažeidimų per šeštadienį nubausti 69 žmonės

Jubiliejinę Sausio 13-ąją siūloma paskelbti nedarbo diena

Tragiškas savaitgalis Eiguliuose: žuvo pro balkoną iškritęs jaunuolis

Kardinolo S. Tamkevičiaus sveikinimas su Verbų sekmadieniu

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje perkopė 800

Kalėti nuteistam „Agurkinių“ lyderiui S. Velečkai - valstybės kompensacija