Kulautuvos miške bus šalinami pavojų lankytojams keliantys medžiai – Kas vyksta Kaune

Kulautuvos miške bus šalinami pavojų lankytojams keliantys medžiai

VMU nuotr.

Kulautuvos miškus pažeidus kenkėjui – žievėgraužiui tipografui – bus pašalinti jo sunaikinti ir nudžiūvę medžiai. Suplanuoti miško tvarkymo darbai jau aptarti ir su Kulautuvos bendruomene bei seniūnija – vietos gyventojai drauge su miškininkais apžiūrėjo planuojamus retinti miško plotus, pavojų miško lankytojams keliančius medžius bei kirtimui pažymėtus medžius.

„Kenkėjai pažeidė dalį medynų kai kuriuose Kulautuvos miško kvartaluose. Pažeisti medžiai, nuo kurių jau nukritę spygliai ir nusilupusi žievė, stovi šalia kelių bei vietos gyventojų pamėgtų pasivaikščiojimo takų ir kelia realų pavojų žmonių sveikatai bei gyvybei. Minėti medynai su daugybe sausuolių didina tikimybę kilti gaisrams šalia gyvenamųjų teritorijų, todėl minėtose vietose vasario-kovo mėnesiais planuojame vykdyti atrankinius sanitarinius kirtimus“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius.

Kaip rašoma Valstybinių miškų urėdijos pranešime žiniasklaidai, Kulautuvos miškas yra rekreacinis, bendras jo plotas – 646 hektarai. Atrankiniais sanitariniais kirtimais, tvarkant didžiausius nudžiūvusių medžių plotus, iš viso planuojama iškirsti 1500 kubinių metrų sausuolių ir pažeistų medžių. Trijose miško zonose bus vykdomi plyni sanitariniai kirtimai, kiekvienoje iš jų iškertant po kelias dešimtis arų miško.

Kulautuvos miškas / VMU nuotr.

„Plynais sanitariniais kirtimais iškirsti pažeisti miško plotai kitų metų pavasarį bus atsodinti – šioje vietoje vėl oš gražus eglynas ar pušynas. Kadangi šiais metais žiema – itin šilta ir šlapia, nėra įšalo, siekiant tausoti mišką ir kuo mažiau pažeisti miško paklotę, ištraukimo darbams bus naudojama pati lengviausia technika. Jei vykdant darbus bus pažeisti keliai ar takai, įsipareigojame juos sutvarkyti“, – susitikime su Kulautuvos gyventojais sakė Valstybinių miškų urėdijos Miško išteklių specialistas Evaldas Vitkevičius.

Prie talkos, tvarkant mišką po įvykdytų sanitarinių kirtimų, esant poreikiui, žada prisidėti ir Kulautuvos bendruomenė, kuri yra itin pilietiška bei nuolat aktyviai domisi, kas vyksta jų apylinkėse.

„Tai, kad planuojami atrankiniai sanitariniai kirtimai Kulautuvos miške yra būtini, mums nekyla jokių abejonių. Patys matome, kaip stipriai kenkėjai pažeidė ištisus medžių plotus. Kadangi mišką žadama tvarkyti naudojant tik lengvąją techniką, tikime, kad, vykdant tvarkymo darbus, miško aplinka bus tausojama maksimaliai, o keliai bei pėsčiųjų takai, jei jie bus pažeisti, bus sutvarkyti. Po kelių metų, manau, tokių susitikimų su vietos bendruomene net nereikės – tiesiog vieni kitais pasitikėsime“, – sako Kulautuvos bendruomenės atstovas Linas.

Susitikime su Kulautuvos bendruomene ir seniūnijos atstovais dalyvavo Valstybinių miškų urėdijos Dubravos regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius, Raudondvario girininkijos girininkas Gintautas Juodka,
įmonės Miško išteklių specialistas Evaldas Vitkevičius ir vyriausiasis miškininkas Justinas Urbanavičius, taip pat Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškininkystės skyriaus Vyresnysis mokslo darbuotojas Dr. V. Mikšys, Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas.

Valstybinių miškų urėdija patikėjimo teise valdo 1,1 mln. ha valstybinių miškų, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo tiek valstybinius, tiek privačius miškus nuo gaisrų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA