Šilainiuose įsibėgėjo „Viva Kaunas“ griovimo darbai – Kas vyksta Kaune

Šilainiuose įsibėgėjo „Viva Kaunas“ griovimo darbai

BRIGITA SABALIAUSKAITĖ, DOMINYKAS BIRŽIETIS 2019/09/13 16:29
R. Tenio nuotr.

Penktadienį „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai užfiksavo rimtus griovimo darbus ant Milikonių panoramos. Nuo atramų nukeltas čia veikusio restorano „Viva Kaunas“ pastatas, kurį laiką Šilainiuose stovėjęs nelegaliai.

Kaip po vidurdienio pasakojo darbus panoramos aikštelėje nufilmavęs kaunietis, „Viva Kaunas“ viršutinė dalis buvo nukelta padalijus ją į dvi sekcijas, jos šiuo metu riogso greta esančiame kieme. Ten, kur stovėjo kavinė, beliko plyna žemė ir objektą laikiusios metalinės atramos, taip pat apardyta dalis lauko terasos.

Galvoja, kad galėjo stovėti toliau

Dėl sprendimo griauti „Viva Kaunas“ apgailestavęs kavinės ir apžvalgos aikštelės projekto autorius Rimvydas Palys portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad šis statinys puikiai įsipiešė į Kauno panoramą, neužstojo vaizdų.

„Tiesa, jo statytojai kai ką pakeitė be suderinimo su manimi, bet iš esmės statinys gražiai derėjo Milikonių kalno šlaite, – kalbėjo architektas. – Labai gaila, kad griaunamas šis statinys. Kauniečiai jau buvo prie jo pripratę, buvo tikrai populiari vieta ir ją galima būtų gana lengvai transformuoti į kitą paskirtį, jei nebenorima čia vykdyti kavinės veiklos.“

Pasak R. Palio, projektuodamas aikštelę jis kėlė sau užduotį, kad lankytojo žvilgsnis sustotų ties panorama tarp grakštaus Kauno klinikų kamino ir Prisikėlimo bažnyčios bokšto.

„Tiesa, itin vertingą statinį – klinikų kaminą prieš porą metų nuspręsta „nutrumpinti“ taip, kad dabar atrodo, kaip Prienų katilinė. Tikrai apmaudu, kad niokojamas miesto paveldas, juk to kamino projektui tarpukariu surengtas tarptautinis konkursas, kurį laimėjo lietuviai, o pats projektas vėliau pelnė ir tarptautinį pripažinimą už darnų derėjimą su miesto panorama“, – sakė architektas.

Jo įsitikinimu, laikinojo „Viva Kaunas“ statinio nereikėjo griauti, geriau jį būtų buvę įteisinti ir nupirkti iš verslininko. „Būtų sutaupyta miesto lėšų, o ir žmonės jau įpratę, prisirišę prie šio objekto. Dabar tikrai neaišku, ką ir kada vietoje jo pastatys ir, kas nusitaikė į šią patrauklią vietą“, – apgailestavo R. Palys.

Su savivaldybe susikibo teisme

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad kavinei išduotas laikinojo statinio leidimas nustojo galioti dar 2017 m., tačiau „Viva Kaunas“ ardymo darbai prasidėjo tik šių metų rugpjūčio antroje pusėje.

Ant įspūdingos Kauno panoramos stovėjusios „Viva Kaunas“ dienos suskaičiuotos 21 nuotr.

Kauno savivaldybė portalui tuomet nurodė, kad sutartis su kavinę valdžiusia bendrove „Dinaka“ nebuvo pratęsta, nes numatyta skelbti konkursą turizmo paviljonui šioje vietoje statyti.

Griovimo darbai užtruko, mat įmonė, nesutikusi su savivaldybės sprendimu, pradėjo teisminį ginčą – teismai baigėsi 2019-ųjų vasarį savivaldybės pergale. „Dinakos“ vadovas Vytas Čičelis rugpjūčio pabaigoje patvirtino, kad maitinimo įstaigos ant panoramos nebebus, tačiau plačiau situacijos nekomentavo.

Šimtatūkstantinės investicijos

„Viva Kaunas“ duris atvėrė 2014 m. sausį. „Verslo žinios“ tuomet rašė, kad žemės sklypą kavinės įrengimui V. Čičelis iš Kauno savivaldybės išsinuomojo šešeriems metams su galimybe pratęsti sutartį, „Dinaka“ į restoraną investavo 300 tūkst. litų. Ant 12 m aukščio tiltelio buvo sumontuotas iš Italijos atvežtas teleskopas Kauno panoramai stebėti.

Pagal architekto Rimvydo Jurgio Palio projektą pastatyta kavinė iš viso talpino 50 lankytojų, vasarą čia veikė lauko terasa, po stogu buvo įrengta 30 vietų. Kavinė pagaminta iš nestandartinių lenktų stiklo paketų, metalo konstrukcijų.

„Verslo žinių“ duomenimis, „Dinakos“ akcininkų valdomoms įmonėms taip pat priklauso šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda ties Kaunu įrengtas „Via Baltica“ restoranas, viešbutis, konferencijų salė, Kauno oro uoste įrengta kavinė, bendrovė taip pat investavo į Kauno rajone esančio Raudondvario dvaro oranžerijos sutvarkymą ir renginių joje organizavimą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.