Kaune prasidėjo tris dienas truksianti rudens mugė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį būriai kauniečių sugužėjo į Senamiestį, kur atidaryta „Kauno mugė – Ruduo 2019“. Tradicinėje mugėje bus galima ne tik iki soties prisiragauti rudens gėrybių, bet ir pasižiūrėti įvairių atlikėjų pasirodymus, patiems sudalyvauti atvirose veiklose.

Kaip praneša organizatoriai, mugė penktadienio rytą atidaryta ralio „Aplink Lietuvą 2019“ Lietuvos respublikos prezidento taurei laimėti startu. Ir profesionalai, ir mėgėjai, ir negalią turintys sportininkai išskirtiniuose automobiliuose tapo akiai malonia ir azartą kurstančia įžanga į trijų dienų mugę.

Dar vienas netikėtumas lankytojams – šeštadienį vyksiančios „Drakono valčių“ irklavimo varžybos. Senojoje Nemuno prieplaukoje visą šeštadienį jėgas bandys irkluotojų komandos, varžybų organizatoriai žada kvapą gniaužiantį reginį.

Veiksmo netrūks ir Vilniaus gatvėje, kur žiūrovus ir praeivius kvies gatvės meno festivalis, esantis tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo projekto „CreArt“ dalimi. Vilniaus ir Daukšos gatvių sankryžoje įrengtoje scenoje vyks jaunųjų atlikėjų ir muzikantų pasirodymai.

Tuo metu vizualaus, performatyvaus meno pasirodymus surengs jaunieji kūrėjai neseniai duris atvėrusioje, tačiau jau kauniečių pamėgtoje erdvėje – Kauno švč. Sakramento bažnyčioje. Vienas čia pasirodysiančių kūrėjų – tarpsritinio meno atstovas, garso menininkas Hugo Paquete iš Aveiro (Portugalija).

Trijų dienų mugės programa / „Kauno mugė“ nuotr.

Bene pagrindiniu šeštadienio akcentu taps masinė Muaythai Tailando bokso treniruotė, vyksianti Kauno rotušės aikštėje, kurios tikslas –susivienyti prieš smurtą.

Norintiems susipažinti su šiuolaikine lietuvių kūrėjų kūryba, visas tris dienas prie Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos bus atviras Dizaino paviljonas, kuriame originaliausi dizaineriai mugės lankytojams pristatys drabužius, aksesuarus, juvelyrikos dirbinius.

Mugės lankytojus šokdins tautiniai ansambliai, vaikų muzikinės grupės, savo pasirodymus surengsiantys Rotušės aikštėje pastatytoje scenoje. Mažiausiųjų laukia nuotykių kupina Kakės Makės pramogų erdvė prie Kauno pilies ir atrakcionai greta rotušės.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad visą savaitgalį dėl rudens mugės bus ribojamas eismas Rotušės aikštėje. Daugiau apie pakeistą eismo tvarką skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sugedęs naujas troleibusas, užkišo Šv. Gertrūdos gatvę

Kaune atidaromas miesto istorijai skirtas festivalis

Kaune rastos žmonių kaukolės ir kiti kūno dalių kaulai

Paveldosaugininkai: centrinių paštų pastatai turėtų būti naudojami pagal paskirtį

Pėstieji Kaune ir toliau vaikšto lyg po karo lauką (foto)

Š. Jasikevičius po įspūdingos žalgiriečių pergalės: didesnio stimulo tikriausiai nebus

Žmonės ragina Seimą atsikvošėti: surinkta jau virš 60 tūkst. parašų

Galingus svečius iš Madrido nukovęs „Žalgiris“ įsirašė pirmąją Eurolygos pergalę

Kauno centre partrenktas žmogus: susiformavo spūstis

ŽŪM perkėlimui į Kauną - apvali suma iš valstybės