Specialus Kauno policijos reidas – tiems, kuriuos saugoti turi kiti

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prasidėjus savaitei Kauno pareigūnai didesnį dėmesį skyrė batuotiems eismo dalyviams. Beatodairiški pėstieji bausti dviejose miesto vietose, reidai surengti skatinant žmones pasirūpinti savo saugumu, susitelkit į eismą kertant judrias Kauno gatves.

Vienas ekipažas, kaip anksčiau skelbė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), patruliavo Kovo 11-osios, kitas – Varnių gatvėje, kur ir užsuko „Kas vyksta Kaune“. Per daugiau nei valandą šešių juostų gatvę tam neskirtoje vietoje kirto ne vienas pėsčiasis, daugiausia – vyresnio amžiaus kauniečiai.

Gresia įspėjimai ir baudos

Kaip žurnalistams nurodė Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis Artiom Spelman, jeigu pėsčiasis kerta gatvę ne per pėsčiųjų perėją, pirmąkart padarius pažeidimą ir neturint kitų nuobaudų skiriamas žodinis įspėjimas – per metus jų galima „užsidirbti“ du. Kitu atveju surašomas administracinio nusižengimo protokolas, už minėtą KET pažeidimą numatyta bauda nuo 10 iki 12 eurų.

„Gatvę perėjus degant draudžiamam šviesoforo signalui, žodinės pastabos nebegalima skirti, kadangi tai kvalifikuojama ne kaip mažai pavojingas veiksmas. Tokiu atveju gresia 20-40 eurų bauda, jeigu nusižengimas padarytas pirmąkart – 10 eurų“, – aiškino A. Spelman.

Kauno apskrities VPK duomenimis, pirmadienį dėl pėsčiųjų dviejose vietose padarytų pažeidimų surašyti 8 administracinio nusižengimo protokolai, rimtą prevencinį pokalbį su pareigūnais turėjo dar 11 žmonių. Pėstieji gatves kirto ne per pėsčiųjų perėjas arba reguliuojamose perėjose degant raudonam šviesoforo signalui. Eismo dalyvių paaiškinimai, kad spėja greit praeiti netrikdydami eismo pareigūnų neįtikino.

Pėstiesiems trūksta dėmesingumo

Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkės Šarūnės Dzimidaitės teigimu, priemonė rengta dėl to, kad per šiuos metus žuvo jau penki žmonės, du mirtinai sužaloti buvo pėsčiųjų perėjose. Pernai per tą patį laikotarpį žuvo aštuoni pėstieji, iš jų keturi – šviesiu paros metu.

„Siekiant stiprinti eismo saugumą, kad keliuose visi būtų atsakingi, suorganizuotas reidas. Pasirinktas šviesus paros, kadangi tuomet daug žmonių vaikšto į prekybos centrus, vietos taip pat parinktos neatsitiktinai – šiose gatvėse pėstieji sužalojami dažniausiai“, – kalbėjo Š. Dzimidaitė, pridūrusi, kad ruošiamasi ir artėjantiems mokslo metams, pareigūnai kalbina vaikus, primena Kelių eismo taisykles (KET).

Paklausta, kas lemia didelį nelaimių skaičių, pareigūnė pažymėjo, kad eisme dalyvaujantys žmonės nesusitelkia į kelią, stebi savo išmaniuosius įrenginius, didelė problema – ausinukai, mobilieji telefonai.

„Tuomet nepastebima atvažiuojanti transporto priemonė, neįsitikinama, ar jos vairuotojas stabdo ir spės sustosi, nepasižiūrima, kad vienam automobiliui stojant, kitas važiuoja toliau. Dėl to įvyksta skaudūs eismo įvykiai“, – sakė Š. Dzimidaitė.

Galvoja, kad saugoti turi kiti

„Iš tikro didžioji dalis žuvusių pėsčiųjų perėjose yra senyvo amžiaus asmenys, kurie piktybiškai nedėvi atšvaitų, neapsidairo, galvoja, kad tiek metų pragyvenę žino taisykles ir jiems nereikia saugotis, keliuose kiti turi saugoti juos“, – pastebėjo Š. Dzimidaitė.

Daugiausia nelaimių, nurodė ji, fiksuojama didelėse arterinėse Kauno gatvėse. Pagrindinės „juodosios dėmės“ – Raudondvario plentas, Savanorių prospektas. Ten, kur didelis automobilių srautas, daug pėsčiųjų – šalia prekybos centrų, įstaigų.

Numatoma ir toliau aktyviai šviesti pėsčiuosius, Kauno policija panašius reidus vykdys nuolat.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pareigūnai ir šeima prašo pagalbos: ieškomas į namus Kaune nesugrįžęs vyras

Stadioną ir „Mokslo salą“ „Autokaustai“ statyti patikėjęs Kaunas pasuko jau pramintu taku

Kačerginės sanatorijoje užfiksuotas koronaviruso atvejis: vaikai liko įkalinti

Koronaviruso infekcija Lietuvoje atsirado anksčiau nei manyta

Lietuvos keliuose atsiras daugiau nei 100 greičio matuoklių: fiksuos ir kitus pažeidimus

Koronavirusas neapleidžia Kaune veikiančios logistikos įmonės: nustatyti dar du infekcijos atvejai

Lietuvoje – 21 naujas koronaviruso atvejis

„Raketa“ ir vėl lieka plūduriuoti: iš Kauno į Nidą laikinai neplauks

Dėl kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta, bet atsirado ir kitų pažeidėjų

Šilainiuose įtariamas nužudymas – rastas vyro kūnas