Netoli Kauno atvyks keli šimtai prancūzų karių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip praneša BNS, Prancūzija į Lietuvoje veikiantį tarptautinį NATO batalioną kitąmet atsiųs apie 300 karių – tai sekmadienį paskelbė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje, Kauno apskrityje.

NATO daliniai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje įkurti 2017 metų pradžioje, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija, kitos šalys karius atsiunčia tam tikram laikui. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos.

Naujienų agentūra BNS nurodė, kad tai bus antroji Prancūzijos karių misija Lietuvoje – pirmąsyk prancūzai batalione buvo dislokuoti 2018 metais. Apie karių atsiuntimą Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe (Kler Linjer-Kunat) paskelbė per Bastlijos dienos – Prancūzijos nacionalinės šventės – minėjimą ambasadorės rezidencijoje Vilniuje.

Kaip skelbia Lietuvos kariuomenė, mūsų šalyje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, priskiriami ir įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį gali būti stiprinama.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai Rukloje taip pat dislokavo dešimtis tankų ir šarvuotos technikos, kelis šimtus ratinės technikos vienetų – tankų „Leopard 2″, šarvuočių – CV90, M113, BOXER, FENEK , kt. technikos.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aplinkosaugininkai susirūpinę: tikrins 50 įmonių nuotekų valyklas

„Dainavos elektra“ neteko elektros tiekimo leidimų

Pramonės stebuklas šalia Kauno: 2020 metais čia dirbs 5 tūkst. darbuotojų

Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė kauniečiai

Tvaraus miesto idėjoms neabejingi kauniečiai buriasi į ambicingą bendruomenę

Kaune duris atvėrė moderniausias „Lemon Gym“ sporto klubas

Aiškėja naujausi tyrimų rezultatai: normos Kaune viršijamos keliasdešimt kartų (atnaujinta)

Policija sudaro „trikojų“ radarų žemėlapį: kurios gatvės pavojingiausios Kaune?

Kauno rajono keliams – mažesnis finansavimas

Muitinės pareigūnai Kaune sulaikė sraigtasparnio dalių kontrabandą (papildyta) (foto)