Netoli Kauno atvyks keli šimtai prancūzų karių

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip praneša BNS, Prancūzija į Lietuvoje veikiantį tarptautinį NATO batalioną kitąmet atsiųs apie 300 karių – tai sekmadienį paskelbė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje, Kauno apskrityje.

NATO daliniai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje įkurti 2017 metų pradžioje, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija, kitos šalys karius atsiunčia tam tikram laikui. Nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 8 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos.

Naujienų agentūra BNS nurodė, kad tai bus antroji Prancūzijos karių misija Lietuvoje – pirmąsyk prancūzai batalione buvo dislokuoti 2018 metais. Apie karių atsiuntimą Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe (Kler Linjer-Kunat) paskelbė per Bastlijos dienos – Prancūzijos nacionalinės šventės – minėjimą ambasadorės rezidencijoje Vilniuje.

Kaip skelbia Lietuvos kariuomenė, mūsų šalyje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, priskiriami ir įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį gali būti stiprinama.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai Rukloje taip pat dislokavo dešimtis tankų ir šarvuotos technikos, kelis šimtus ratinės technikos vienetų – tankų „Leopard 2″, šarvuočių – CV90, M113, BOXER, FENEK , kt. technikos.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą

Paskutinį mėnesio sekmadienį - priminimas kauniečiams

Garsus mokslininkas pamokė, kaip atsikirsti Lietuvos vakcinų priešininkams

Kauniečiai išskyrė 10 priežasčių, kodėl Kaunas – geriausias Lietuvoje

Kaune sekmadienį atidaromas atnaujintas Santarvės parkas

„Laisvės pikniko“ diskusija: ar Kauno meras vykdo duotus pažadus?