Kauno klinikose – sudėtinga situacija dėl kraujo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prasidėjus vasarai dėl atostogų ir ypač karščių Kauno klinikose jaučiamas visų kraujo grupių trūkumas. Kaip skelbiama gydymo įtaigos pranešime, visi galintys ir norintys paaukoti kraujo yra kviečiami į Kauno klinikų Kraujo centrą.

„Nacionalinio kraujo centro“ (NKC) duomenimis, kraujo trūkumas ypač pasijautė didžiosiose Vilniaus ir Kauno ligoninėse, kuriose pacientų kiekis, taigi ir kraujo poreikis, didžiausias. Šiuo metu trūksta visų kraujo grupių kraujo, itin stinga pirmosios bei antrosios, tiek teigiamos, tiek neigiamos (0 (I) Rh + ir -, A (II) + ir -).

„Kiekvienais metais pastebime, kad prasidėjus vasarai donorų skaičius kiek sumažėja, nes gyventojai pradeda atostogauti“, – DELFI pirmadienį citavo laikinąją NKC vadovę Ignę Klangauskienę.

Paaukotas kraujas, nurodo Kauno klinikos, yra naudojamas ne tik pacientams po sunkių traumų, sužalojimų ar avarijų, kraujas reikalingas ir onkologinių, infekcinių ligų gydymui. Taip pat planinių ir skubių operacijų metu, pavyzdžiui, gimdyvėms, naujagimiams.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas 18-65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg. Klinikų Kraujo centras donorus priima pirmadienį ir trečiadienį 8-18 val., antradienį ir ketvirtadienį 9-19 val. bei šeštadienį 9-14 val.

Donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantys atvykti iki Kraujo centro automobiliu, apie tai turėtų pranešti telefonu +37037326856 arba ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną užpildyti Kraujo centro portalo apačioje esančią formą.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

M. Kalnietis nemato savęs Š. Jasikevičiaus sistemoje

JAV teismas atmetė N. Venckienės skundą dėl ekstradicijos

Minint žydų istorijos metus - dėmesys žydiškoms Kauno vietoms

Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Birštono apžvalgos bokšto lankytojų atmintinė: nuo informacijos iki patarimų

Kauno policijos reidas: beteisė vairuotoja pareigūnams prisipažino gėrusi

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams