Kauno klinikose – sudėtinga situacija dėl kraujo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prasidėjus vasarai dėl atostogų ir ypač karščių Kauno klinikose jaučiamas visų kraujo grupių trūkumas. Kaip skelbiama gydymo įtaigos pranešime, visi galintys ir norintys paaukoti kraujo yra kviečiami į Kauno klinikų Kraujo centrą.

„Nacionalinio kraujo centro“ (NKC) duomenimis, kraujo trūkumas ypač pasijautė didžiosiose Vilniaus ir Kauno ligoninėse, kuriose pacientų kiekis, taigi ir kraujo poreikis, didžiausias. Šiuo metu trūksta visų kraujo grupių kraujo, itin stinga pirmosios bei antrosios, tiek teigiamos, tiek neigiamos (0 (I) Rh + ir -, A (II) + ir -).

„Kiekvienais metais pastebime, kad prasidėjus vasarai donorų skaičius kiek sumažėja, nes gyventojai pradeda atostogauti“, – DELFI pirmadienį citavo laikinąją NKC vadovę Ignę Klangauskienę.

Paaukotas kraujas, nurodo Kauno klinikos, yra naudojamas ne tik pacientams po sunkių traumų, sužalojimų ar avarijų, kraujas reikalingas ir onkologinių, infekcinių ligų gydymui. Taip pat planinių ir skubių operacijų metu, pavyzdžiui, gimdyvėms, naujagimiams.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas 18-65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg. Klinikų Kraujo centras donorus priima pirmadienį ir trečiadienį 8-18 val., antradienį ir ketvirtadienį 9-19 val. bei šeštadienį 9-14 val.

Donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantys atvykti iki Kraujo centro automobiliu, apie tai turėtų pranešti telefonu +37037326856 arba ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną užpildyti Kraujo centro portalo apačioje esančią formą.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vyksiančiame ėjimo renginyje laukiama rekordinio dalyvių skaičiaus

Prašo pagalbos: prie populiaraus baro Kauno centre sužalotas vyras

Naujasis „Mazda CX-30“ – jau Kauno gatvėse: daugiau ryškių spalvų kelyje

Paniką sukėlusi Vaiko teisių apsaugos tarnyba suskubo pasiteisinti: visų atsiprašome

Skaitytojai piktinasi: kiemą sutvarkė, o kas sutvarkys dulkėse išmaudytą automobilį?

Prof. G. Merkys: „Po skyrybų Kauno rajono likučiai atrodys kaip LDK po II-ojo padalijimo“

Kauną užvaldys vokiška dvasia: prasideda Vokiečių dienos

Kurortų dvasia keliasi į Kauną – sveikatintis kviečia „Druskų namai“

Kraupus rytas Vilijampolėje: rastas vyro lavonas

Gaisras Karmėlavoje: atvira liepsna degė gyvenamasis namas ir garažai (papildyta)