Fiksuoja kaunietė: viešoji vieta skirta ne visiems?

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi skaitytoja, ji pastebėjo, kad viena viešoji erdvė Kaune yra visiškai nepritaikyta „ratuotiems“. Problemų kyla neįgaliems žmonėms ir mamoms su vežimukais.

„Beveik kasdien tenka užsukti į Pelėdų kalno parką, kadangi esu mama, vežimėlis – mano kasdienybė. Kasdien nešiodavau vežimėlį į parką ir iš jo“, – teigia kaunietė.

Visgi, moteriai vasario mėnesį trūko kantrybė: ji socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, klausdama, ar į parką ratuotieji nekviečiami. „Savivaldybė atsakė paprastai – eikite toliau, yra kitas įėjimas“, – mintis dėsto skaitytoja.

Ji primena, kad prieš gruodžio pabaigoje iškeliant istorinę Lietuvos trispalvę, buvo tvarkomas pagrindinis įėjimas į Pelėdų kalną: darbininkai čia betonavo laiptus, tačiau jokio įvažiavimo nepadarė nei tiems, kurie ateina su vaiko vežimėliu, nei tiems, kurie su neįgaliojo vežimėliu.

Tiesa, tai ne vienintelis įėjimas, kitą, pasak moters, skiria maždaug 20 centimetrų bortas, o toks aukštis apsunkina įvažiavimą į parką. „Apie neįgalųjį asmenį net nėra kalbos, jis nukristų“, – pasakoja moteris.

Trečias įėjimas yra patogiausias, bet, visgi, prieiti prie jo reikia per Pelėdų loftus, vadinasi, per privačią žmonių erdvę. Kita kliūtis yra ta, kad ne visi atvykę ieško kitų įėjimų, o radę neturi kur pasistatyti automobilio – pasak kaunietės, visos transporto statymo vietos yra privačios.

„Pakabino vėliavą, kad pritrauktų žmones, o atvykę su vaikų vežimais ar neįgalieji tiesiog negali patekti į parką. Ar gali būti, kad viešoji erdvė skirta ne visiems?“ – retoriškai klausia skaitytoja.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

64 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką