Fiksuoja kaunietė: viešoji vieta skirta ne visiems?

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antradienį į portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi skaitytoja, ji pastebėjo, kad viena viešoji erdvė Kaune yra visiškai nepritaikyta „ratuotiems“. Problemų kyla neįgaliems žmonėms ir mamoms su vežimukais.

„Beveik kasdien tenka užsukti į Pelėdų kalno parką, kadangi esu mama, vežimėlis – mano kasdienybė. Kasdien nešiodavau vežimėlį į parką ir iš jo“, – teigia kaunietė.

Visgi, moteriai vasario mėnesį trūko kantrybė: ji socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, klausdama, ar į parką ratuotieji nekviečiami. „Savivaldybė atsakė paprastai – eikite toliau, yra kitas įėjimas“, – mintis dėsto skaitytoja.

Ji primena, kad prieš gruodžio pabaigoje iškeliant istorinę Lietuvos trispalvę, buvo tvarkomas pagrindinis įėjimas į Pelėdų kalną: darbininkai čia betonavo laiptus, tačiau jokio įvažiavimo nepadarė nei tiems, kurie ateina su vaiko vežimėliu, nei tiems, kurie su neįgaliojo vežimėliu.

Tiesa, tai ne vienintelis įėjimas, kitą, pasak moters, skiria maždaug 20 centimetrų bortas, o toks aukštis apsunkina įvažiavimą į parką. „Apie neįgalųjį asmenį net nėra kalbos, jis nukristų“, – pasakoja moteris.

Trečias įėjimas yra patogiausias, bet, visgi, prieiti prie jo reikia per Pelėdų loftus, vadinasi, per privačią žmonių erdvę. Kita kliūtis yra ta, kad ne visi atvykę ieško kitų įėjimų, o radę neturi kur pasistatyti automobilio – pasak kaunietės, visos transporto statymo vietos yra privačios.

„Pakabino vėliavą, kad pritrauktų žmones, o atvykę su vaikų vežimais ar neįgalieji tiesiog negali patekti į parką. Ar gali būti, kad viešoji erdvė skirta ne visiems?“ – retoriškai klausia skaitytoja.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

64 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Koronavirusas Kaune: infekcija plinta mokinių tarpe, dalies užsikrėtimų atsekti nepavyksta

G. Nausėda ir S. Skvernelis atliks COVID-19 testą (papildyta)

Lietuvoje užfiksuota dar 114 naujų koronaviruso atvejų

101 tūkst. gyventojų sulauks laiškų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos

Aplinkosaugininkų reido rezultatai: patikrinta daugiau nei pustrečio šimto automobilių

Koronavirusas patvirtintas Raseinių rajono merui ir administracijos direktoriui (dar papildyta)

„Change4Future“ akseleratorius atidarytas: Kauno regione socialinį pokytį toliau kurs 10 socialinių verslų

Sinoptikai: savaitgalį toliau mėgausimės šiluma, bet permainos jau netoli

Pasaulinės turizmo dienos proga Birštono gidai susivienija ir kviečia pažinti rudeninį kurortą

Kaune pagerbtos penkios šeimos, gelbėjusios Lietuvos žydus nuo tragiškos lemties