Išskirtinė vaikų lauko stovykla Kaune išmokys virti „kirvio sriubą“ - Kas vyksta Kaune

Išskirtinė vaikų lauko stovykla Kaune išmokys virti „kirvio sriubą“

Organizatorių nuotr.

Nuotykiai čia prasideda vos atvykus: varstant paslaptingas baterijos duris, šifruojant ant šimtamečių raudonų plytų išlikusius ženklus ir klausantis neįtikėtinų istorijų. Tačiau tai – tik pasiruošimas startui prieš dieną, kurią gali nutikti bet kas: galbūt tu seksi stirnos pėdsakais iki jos guolio. Galbūt tu virsi sriubą iš kirvio koto. O gal susirasi draugą ar draugę visam gyvenimui. Savaitės lauko stovykla „Vėjo pagauti“ kviečia vaikus pasinerti į nuotykių pasaulį bei nuostabius potyrius praleidžiant visą dieną gryname ore, gražiausiame Kauno pušyne.

Judėjimas, nuotykiai, gamta

„Ar prisimenate, kiek laiko mes praleisdavome lauke? Nuo ryto iki vakaro! Tiek kalbant apie sveikatą, tiek apie emocijas, buvimas gamtoje yra tiesiogiai svarbus mažajai asmenybei, kuri tik atranda pasaulį ir savo santykį su juo. Kiekvienas žaidimas yra gyvenimiška pamoka, kiekvienas nuotykis – gyvenimiška treniruotė. O garsai, kvapai, detalės, kuriuos patiriame gamtoje išlieka prisiminimais visam gyvenimui. Būtent todėl kartu su kolege ir bendraminte Irma Beliauskiene nusprendėme sukurti tokią stovyklą, kurioje didžioji dalis veiksmo vyktų išskirtinai gryname ore“, – pasakoja viena iš stovyklos įkūrėjų Ugnė Balčiūnienė ir papildo, kad lauko stovyklos „Vėjo pagauti“ modelis – patogus kompromisas tarp dieninės miesto ir savaitinės užmiesčio stovyklos.

„Norėjome sukurti galimybę tiems, kurie nori kasdien grįžti namo pas savo tėvelius, tačiau tuo pačiu svajoja apie turiningą, nuotykių kupiną dieną gamtoje. Taigi stovykla vyksta kiekvieną dieną, nuostabiais pušynais garsėjančiuose Vičiūnuose, o vakare, pavalgę sočią vakarienę ir aptarę dienos įspūdžius, vaikai keliauja namo“.

Susitikimas su eiguliu ir kareiviais iš praeities

Bet Vičiūnai mažiesiems stovyklos dalyviams – tik pirma stotelė. Kiekvieną dieną atvykus (stovyklos pamaina trunka penkias dienas, darbo dienomis) vaikų laukia vis nauji nuotykiai. Vienas jų – žygis po Kauno marių regioninį parką kartu su eiguliu. Kaip atrodo gyvūnų pėdsakai ir guoliai? Kaip atpažinti bebro olą? Į kurį medį kasosi mėgstamas tavo gyvūnas? Po tokio atradimų kupino žygio ne vienas mažasis eigulys jau gali daug kuo nustebinti ir savo tėvus. Dar viena ypač pamėgta pramoga – apsilankymas forte, kuriame atgyja istorija: vaikus pasitinka iš praeities nužengęs kareivis ne tik žinantis įdomių istorijų, bet ir mokantis neįtikėtinų dalykų: pavyzdžiui, kaip iš kirvio koto išvirti sriubą. „Kadangi stovyklos pagrindinės patalpos yra atnaujinta V forto šeštoji baterija, nepraleidžiame progos vaikus interaktyviai supažindinti ir su kitų draugiškų fortų, o kartu – ir viso Kauno istorija“, – apie idėją pasakoja stovyklos kūrėjos .

Pavasario stovykla 2019 – Vėjo pagauti from Kas vyksta Kaune on Vimeo.

„Beje, tai dar ne viskas. Vaikus aplanko ir kinologai, kovos menų ar šokio atstovai bei daugelis kitų – sukuriame visas sąlygas, kad jie aktyviai praleistų laiką, tuo pačiu įgydami naujų žinių. Kas jeigu lyja? Trumpam pasislepiame jaukioje studijoje ir žaidžiame stalo futbolą, liejame žvakes, o gal net surengiame diskoteką!“.

Kaip keitėsi stovyklų konceptas

Lauko stovykla „Vėjo pagauti“ gimė iš dviejų mamų draugystės bei idėjos sukurti kitokią galimybę. „Esame dviejų geriausių draugų mamos. Augindamos berniukus tikrai jautėme, kaip jiems reikia nuotykių, išsidūkimo gryname ore, tačiau dažnai šį laiką „pavogia“ išmaniosios technologijos. Po ilgų metų patirties organizuojant renginius bei stovyklas nusprendžiau sukurti savo, kiek kitokią stovyklą, kuri šiuos XXI a. iššūkius išspręstų“, – šypsosi U. Balčiūnienė, o jai antrina kolegė Irma Beliauskienė.

 

„Gimiau tokiu metu, kai visos masinės pionierių ar kitokios stovyklos jau buvo sunykusios, o į naujas stovyklas dar buvo sunku patekti: tiek dėl kainos, tiek dėl didelio susidomėjimo. Todėl mano karta, galima sakyti, užaugo pas senelius kaime. Tai irgi yra nuostabi patirtis, tačiau šiandien susiduriame su situacija, kad visiems keliantis į miestą tokia galimybė vis mažėja“, – pastebi I. Beliauskienė, o ją savo prisiminimais papildo U. Balčiūnienė.

„Kadangi augau Klaipėdoje, turėjau progą sudalyvauti garsiojoje stovykloje prie jūros „Pasaka“. Turiu pripažinti, kad įspūdžiai iš stovyklų lieka visam gyvenimui! Norėjau sukurti tokį unikalų pasaulį stovyklautojui ir aš. Turbūt neatsitiktinai visą gyvenimą ypač domėjausi vaikų psichologija, pedagogika ir kryptingai judėjau link šio tikslo“.

Pamaina – kaip šeima

Dar vienas lauko stovyklos „Vėjo pagauti“ išskirtinumas – kamerinė bendruomenė. Kiekvienoje grupėje yra dvi kvalifikuotos vadovės ir vos iki 15-kos panašaus amžiaus vaikų. „Norime sukurti galimybę kiekvienam vaikui gauti asmeninio dėmesio bei išreikšti savo individualumą. Nėra nei vienos „šabloninės“ komandos – kas kartą atvykusi pamaina susikuria savo taisykles (jas siūlo patys vaikai!), vėliau gali jas tobulinti, diskutuoti. Maža grupė leidžia iš karto pasijusti kaip šeimoje: aš pati jaučiu, kaip jau vos po pirmos dienos imu pažinti ir pamilti visus pamainos vaikus“, – pasakoja U. Balčiūnienė ir pabrėžia, kad kiekvienam vaikui sukuriama ne tik galimybė atsiverti, bet ir visiškas saugumas: visi stovyklautojai yra apdraudžiami.

Lauko stovykla „Vėjo pagauti“ kviečia 5 – 10 m. vaikus.
Stovyklos darbo laikas: nuo pirmadienio iki penktadienio, 7:30 -17:30 val.
Daugiau informacijos ir registracija į stovyklą: www.vejopagauti.lt.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA