Seime – prieštaringos nuomonės dėl draudimo rūkyti balkonuose

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš apsispręsdamas, ar drausti rūkyti daugiabučių balkonuose, Seimo Sveikatos reikalų komitetas surengs diskusijas. Tai nutarta trečiadienį.

Komiteto narys liberalas Jonas Liesys neprieštarauja, kad žmonės rūkytų daugiabučių balkonuose.

„Tegu rūko, daugiau akcizo surinksime“, –komiteto posėdyje teigė jis.

BNS praneša, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Irina Rozova įsitikinusi, kad nuosavybė yra neliečiama ir rūkalių iš jų balkonų niekas neišvys.

„Jeigu žmogus turi savo nuosavą butą ir turi įstiklintą balkoną ar lodžiją, jūs nieko nepadarysite ir neturite teisės kištis į jo gyvenimą“, – pareiškė ji.

Tuo metu socialdemokratas Antanas Vinkus sako, kad ginant rūkalių teises, reikia atsižvelgti ir į tuos, kurie kenčia nuo jų.

„Jeigu žmogus turi teisę rūkyti savo balkone, tai kitas žmogus turi teisę su vaiku su vežimėliu įeiti į balkoną ir kad jam iš apačios nedūmytų“, – pareiškė parlamentaras.

Parlamentinis Žmogaus teisių komitetas, kuris su Sveikatos reikalų komitetu teiks išvadą Seimui dėl pataisų, yra padaręs pertrauką šio klausimo svarstyme – laukia Vyriausybės pozicijos.

Lietuvos savivaldybių asociacija Seimui pateiktoje išvadoje abejoja, ar draudimą rūkyti daugiabučių balkonuose pavyktų įgyvendinti. Pasak jos, pirmiausia reikia šviesti ir auklėti visuomenę, o tik po to diskutuoti apie tokio draudimo įteisinimą.

Laikinai asociacijai vadovaujantis Aleksandras Tiaškevičius sako, kad uždraudus gyventojams rūkyti balkonuose ar terasose, tikėtina, kad dalis jų rūkys pro atvirus langus arba tiesiog butuose.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimais, kuriuos siūlo valdantieji „valstiečiai“ ir socialdarbiečiai, norima išplėsti sąrašą vietų, kur būtų draudžiama rūkyti, tarp jų – ir daugiabučių balkonuose bei terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarautų rūkymui. Kitu atveju draudimas negaliotų.

Pataisomis taip pat siekiama įpareigoti pastatų administratorius užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kitas patalpas. Be to, rūkalius siūloma išguiti iš dengtų viešojo transporto stotelių ir paviljonų, vaikų žaidimo aikštelių, viešojo maitinimo įstaigų, kai jos veikia lauke.

Seimas nuo 2014-ųjų metų kelis kartus yra atmetęs siūlymus drausti rūkyti balkonuose, arčiau negu dešimt metrų aplink daugiabučius – pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimų nebūtų įmanoma įgyvendinti.

Naujausių pataisų priėmimas buvo numatytas vasario viduryje, per pratęstą Seimo rudens sesiją, bet tikriausiai tai neįvyks ir jos nuo kovo neįsigalios.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune apstu KET pažeidimų: įkliuvo ir vairuotojai, ir pėstieji

Kaune pražydo aukščiausia Lietuvoje palmė

Vaikus pornografijai išnaudojęs vyras išgirdo teismo sprendimą – už grotų nesės

Stiprus susidūrimas Petrašiūnuose – vairuotojai išvežti į klinikas

S. Skvernelis prisiminė seną nuobaudą: didžiausia nuodėmė nutiko prieš 20 metų

Fiksuoja skaitytoja: Kauno senamiestyje pabudo gamta

Smarkus smūgis Panemunėje: į nelaimės vietą išsiųsti medikai

Kurį laiką mažėjęs sergamumas gripu vėl šoktelėjo

Viena didžiausių šalies IT paslaugų tiekėjų patyrė gedimą

Kauno pareigūnai tiria: sekmadienį rastas apiręs kūnas