2019-ieji pagal jūrų kiaulytes – tingūs ir džiaugsmingi – Kas vyksta Kaune

2019-ieji pagal jūrų kiaulytes – tingūs ir džiaugsmingi

RŪTA VYŽINTAITĖ 2019/01/01 18:09
R. Tenio nuotr.

Jau ne pirmus metus, šventiniu laikotarpiu, Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai „pranašauja“ ateitį. 2019-ieji – kiaulės metai, todėl šį kartą garbingas ritualas simboliškai atiteko jūros kiaulytėms: linksmai pacypsėjusios susirinkusiems, jūrų kiaulytės „paskelbė“: metai bus džiaugsmingi – kaip ir jos pačios.

No images found.

Įvertinti smulkmenas

„Iš gyvūnų visada yra, ko pasimokyti“, – mano zoologijos sodo specialistai ir kviečia iš arčiau pažvelgti, kokios išminties galima pasisemti iš šiems metams jų parinkto graužiko. „Jūrų kiaulytės yra taikios, gana meilios, nuotaikingos. Jų dėmesį pritraukia įvairios smulkmenos, kuriomis jos moka džiaugtis: to, turbūt, reikėtų išmokti ir ne vienam iš mūsų“, – pasakoja šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė, o jai iš paskos sucypsi ant rankų laikoma pati draugiškiausia jūrų kiaulytė. „Sveikina visus su naujais metais!“ – sužimba šypsena šiais gyvūnėliais kasdien besirūpinančios Daivos Plavinskienės akyse.

R. Tenio nuotr.

Pasak specialistės, jūrų kiaulytės gana prieraišūs gyvūnai: prižiūrėtojams vos atėjus į patalpas, jas atpažįsta iš balso ir ima „sveikintis“ skleisdamos dar daugiau garsų. „Visą gruodį jūrų kiaulytės elgėsi labai įprastai, jokių nerimo ženklų nebuvo, turbūt galima sakyti, kad dėl naujų metų jos visiškai ramios“ , – pozityvias naujienas linksmai spėlioja skyriaus personalas.

Neprotingų gyvūnų nėra

Stebuklingomis prognozėmis tiki ne visi. Tačiau visiems verta patikėti gamtos stebuklais. „Neprotingų organizmų gamtoje nebūna – visi jie yra labai sumanūs tiek, kiek jiems to reikia pagal jų gyvenimo sąlygas. Stebint iš arčiau, tikrai yra kuo stebėtis ir žavėtis“, – pasakoja A. Pikūnienė.

R. Tenio nuotr.

Būtent todėl zoologijos sodas simbolinius ateinančių metų gyvūnus pasirenka ne tik pagal vienokią ar kitokią sąsają su gyvūnu Kinų kalendoriuje, bet ir pagal charakterį. Štai šuns metais ateitį pranašavo šikšnosparniai, dar seniau – beždžionės, iguanos ar gyvatės. Bandyta spėti ir Lietuvos krepšinio ateitį: kadaise žirafa prognozavo, kas laimės rungtynes: kauniečių ar priešininkų komanda. Gyvūnui tiesiog reikėdavo pasirinkti vantą vienoje ar kitoje teritorijos pusėje.

Kaip snieginiai leopardai pakuoja dovanas

Pranašystės – tik dalis šventinių stebuklų nutikusių Lietuvos zoologijos sode. Visi parko gyvūnai prieš Šv. Kalėdas gauna ir specialių dovanų. Beždžionės – riešutų ir vaisių, stepinės lapės (korsakai) – ant eglučių sukabintų morkų bei obuolių, snieginiai leopardai – solidžią jautienos porciją.

„Stengiamės, kad dovana būtų ne tik skani, bet skatinanti veikti, judėti, strateguoti: pavyzdžiui, korsakai turi užduotį nuo eglutės nusikabinti kuo daugiau skanėstų ar nuo šieno krūvos nusiridenti kiaušinį, o snieginiai leopardai dovaną gauną supakuotą dėžėje: labai įdomu stebėti, kaip skirtingi leopardai pasitelkia skirtingas taktikas ją išpakuoti“, – pasakoja plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grėbliauskienė.

Pačios egzotiškiausios dovanos, ko gero, atitenka liūtams: tai dovanų maišai su šieno, raudonėlio, kmynų ir cinamono mišiniu. „Turbūt pastebėjote, kaip katinai mėgsta valerijono kvapą. Liūtai ne išimtis: tyrinėti ir uostyti jie galėtų visą dieną, todėl dovanojame jiems tokią „kvapų terapiją“, – aiškina A. Grėbliauskienė, o liūtai, tarsi tai patvirtindami, ima temptis dovanotus maišus į savo guolius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA