Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai | Kas vyksta Kaune

Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

delfi.lt 2018/12/14 21:35
Zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą laikė svarbų egzaminą Vokietijoje. Žalgiriečiai auksiniame Miunchene, kuriame 1999 metais iškovojo Eurolygos trofėjų, kovėsi su turnyro lentelės kaimynu „Bayern“  ir pralaimėjo 84:88.

Nors mačą šešiais Brandono Davieso taškais pradėjo „Žalgiris“ (2:6), netrukus bavarai pateikė savo atsakymą, laimėjo atkarpą 9:0 ir pabėgo į priekį – 11:6. Antrame ketvirtyje ėmė siausti „Bayern“ lyderis Derrickas Williamsas, surinkęs 16 taškų vien per pirmą rungtynių pusę. Tiesa, rekordinė 12 taškų šeimininkų persvara (35:23) iki didžiosios pertraukos neišsilaikė – 46:38.

Įspūdingai trečią kėlinį pradėję svečiai žaibiškai panaikino deficitą ir netgi persvėrė rezultatą savo naudai (46:47), tačiau atsikvošėję vokiečiai liko konkurencingi – 63:61. Lemiamame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką. Visgi net 27 taškus suvertusio Derricko Williamso vedami bavarai kėlinio viduryje spurtavo 10:0 ir atitrūko 73:65 bei išlaikė pergalingą atstumą iki pat finalinės sirenos – 88:84.

Penktadienį kauniečiams Miunchene negalėjo padėti susižeidę Nate’as Woltersas (vid. 14,3 tšk.) ir Antanas Kavaliauskas (vid. 7,4 tšk.), tačiau į komandos gretas pagaliau sugrįžo kapitonas Paulius Jankūnas, nežaidęs beveik mėnesį.

„Audi Dome“ arenoje „Žalgirį“ palaikė apie tris šimtus lietuvių – tai kol kas rekordinis žaliai-baltų gerbėjų skaičius išvykoje šį sezoną.

Triumfą Bavarijoje, kuriam balandį sukaks 20 metų, puikiai mena du dabartinio „Žalgirio“ trenerių štabo nariai – Šarūno Jasikevičiaus asistentai Darius Maskoliūnas ir Tomas Masiulis, patys svariai prisidėję prie vienos skambiausių žaliai-baltų pergalių istorijoje.

Praėjusį sezoną žalgiriečiai su tuomečiu Vokietijos čempionu Bambergo „Brose“ pasidalino po pergalę – 88:84 ir 86:93.