Konservatoriai turi atstovę į prezidento rinkimus – laimėjimą švenčia I. Šimonytė (atnaujinta) – Kas vyksta Kaune

Konservatoriai turi atstovę į prezidento rinkimus – laimėjimą švenčia I. Šimonytė (atnaujinta)

delfi.lt 2018/11/04 20:24
R. Tenio nuotr.

Sekmadienį vakare – Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos pirminių kandidato į prezidentus rinkimų atomazga. Kaip rašoma oficialioje konservatorių feisbuko paskyroje, suskaičiuoti jau visi balsai. Duomenys jau gauti iš visų 62 miestų, suskaičiuoti visi 20 859 balsai (iš 33 339 registruotų rinkėjų).

„Sveikiname pirminių prezidentinių rinkimų nugalėtoją. Ja tapo Ingrida Šimonytė, surinkusi 16 418 balsų.

Ypatinga padėka keliauja Vygaudas Ušackas už puikią kovą ir dalyvavimą istoriniame įvykyje“, – rašoma paskyroje.

Pirmąją balsavimo dieną, šeštadienį, iš viso balsavo 10 142 iš 33 339 rinkėjų. Tai yra 30,42 proc. nuo visų rinkimų teisę turinčių asmenų. Partijos narių balsavo 3816 iš 15 080 (25,31 proc.), o ne partijos narių – 6326 iš 18 259 (34,65 proc.) asmenų. Netrukus turėtų paaiškėti galutinis balsavusiųjų skaičius ir rezultatas.

TS-LKD sekretoriato teigimu, gavus visų miestų duomenis, už I. Šimonytę balsavo 79 proc. (16 tūkst. 418) konservatorių ir besiregistravusių nepartinių rėmėjų, už buvusį diplomatą V. Ušacką – 21 proc. (4441).

I. Šimonytė užtikrintai pirmavo ir didmiesčiuose, ir mažesniuose miestuose.

Vilniuje balsai pasiskirstė santykiu 90 proc. prieš 10 proc. – už I. Šimonytę balsavo 6649 rėmėjai, už V. Ušacką – 736.

Kaune atotrūkis taip pat ryškus: už I. Šimonytę balsavo 2541, už V.Ušacką – 622. Klaipėdoje atitinkamai – 928 ir 319.

Daugelyje rajonų I. Šimonytė pirmauja prieš V. Ušacką. Alytaus rajone I. Šimonytę palaikė 194, V. Ušacką 65. Vilniaus rajone už I. Šimonytę balsavo 80, už V. Ušacką – 28. Trakuose už I. Šimonytę balsavo 125, o už V. Ušacką 24 žmonės. Alytuje I. Šimonytę palaikė 321 žmonės, o V. Ušacką – 69. Šiauliuose 307 balsavo už I. Šimonytę, 117 už V. Ušacką. Šakiuose už I. Šimonytę balsavo 115, už V. Ušacką – 46 balsai. Lazdijuose 15 už V. Ušacką, 153 balsai už I. Šimonytę. Palangoje 160 balsus gavo I. Šimonytė, V. Ušackas 39 balsus.

Oficialiais duomenimis, Jonavoje už V. Ušacką balsavo 34, o už I. Šimonytę 85. Plungėje 46 žmonės balsavo už V. Ušacką, 126 balsavo už I. Šimonytę. Širvintose už V. Ušacką balsavo 18 žmonių, už I. Šimonytę 37, Švenčionyse atitinkamai jie gavo 8 ir 46 balsus, Telšiuose V. Ušackas gavo 17 balsų, I. Šimonytė – 106 balsus.

Pradėjo plaukti rezultatai ir iš didmiesčių. Kaunas palaikė I. Šimonytę, už ją balsavo 2541, už V. Ušacką – 622. Klaipėdoje – 609 balsai už I. Šimonytę ir 319 balsų už V. Ušacką. Vilniuje už I. Šimonytę balsavo 6649 žmonės, o už V. Ušacką 736. Buvo ir sugadintų biuletenių.

Utenoje rezultatas kitoks – nedideliu skirtumu laimėjo V. Ušackas, jis surinko 143 balsus, I. Šimonytė – 121 balsą. Ukmergėje taip pat laimėjo V. Ušackas – už jį balsavo 169, už I. Šimonytę – 142 žmonės. Jis taip pat laimėjo Radviliškyje, čia už V. Ušacką balsavo 336 žmonės, o už I. Šimonytę 239 žmonės.

V. Ušackas rinkimuose toliau nedalyvaus

Laukimo vakare pasirodžiusi I. Šimonytė žurnalistams sakė, kad dar laukia galutinių rezultatų, tad neskuba džiaugtis.

„Laukiame skaičių, žinosime rezultatus, tada spręsime, kaip toliau gyvensime. Kaip ir nacionaliniuose rinkimuose, tendencija yra ta pati – pirmiausiai ateina tos vietos, kur yra nesunku skaičiuoti (…), bet vis tiek daugiausiai žmonių balsavo Vilniuje ir, aišku, įdomu, kaip atrodo Vilniaus rezultatas ir jis gali daug ką nulemti į vieną ar į kitą pusę. Nesu tas žmogus, kuris labai anksti pradeda džiaugtis ar liūdėti. Mėgstu faktus, turėsime faktus ir tada vertinsime“, – sakė I. Šimonytė.

V. Ušackas savo ruožtu pasveikino I. Šimonytę ir patikino, kad į prezidento rinkimus neis.

„Taip, atvykau pasveikinti Ingridą su pergale. Tai yra pergalė mūsų partijos ir bendruomenės (…) Džiaugiuosi, kad buvau šios demokratijos šventės dalyvis. Noriu padėkoti savo rėmėjams, bičiuliams, draugams. (…) Noriu pasveikinti G. Landsbergį, kurio idėja buvo padaryti tą šventę visuotine ir manau, kad nuo to tiek partija, tiek Lietuvos visuomenė tik sustiprėjo. Mes eisime su Ingrida priešaky į rinkimus, ir laimėsime kitų metų prezidento rinkimuose“, – sakė V. Ušackas.

Kalbėdamas apie savo planus, V. Ušackas sakė, kad turi daug planų. Dar kartą paklaustas, ar ketina eiti į rinkimus kaip nepriklausomas kandidatas arba kitos partijos ar politinio judėjimo remiamas kandidatas, V. Ušackas patikino, kad kandidatuoti neketina.

Kalbėdamas apie rinkimus, V. Ušackas teigė, kad pirmas blynas „šiek tiek pridegė“, bet akivaizdus rezultatas yra I. Šimonytės pergalė ir palinkėjo, kad tokiu būdu būtų skleidžiama visiškai nauja politinės kultūros tradicija, kai partija pakviečia ir nepatirtinius žmonės.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA