Kaune – konservatorių šūvis S. Skverneliui

„Facebook“ grupės „Ramučių gyventojai“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ant Taikos prospekte esančio daugiabučio sienos iškilo masyvus geltonos spalvos stendas, primenantis kauniečiams puikiai pažįstamą „Kaunas tvarkosi“ šabloną. Tačiau jo užrašuose pranešama ne apie atsiprašymą už laikinus nepatogumus, o kur kas didesnę atsakomybę – Kauno kogenerecinės jėgainės (KKJ) statybas Kauno rajone.

„Valdžia nusprendė Kaune degins vilniečių šiukšles! Kodėl Saulius Skvernelis nemyli kauniečių?“, – rašoma iškaboje.

Retorinis klausimas keliamas ne šiaip sau, prieš kurį laiką premjeras abejojo Kaune ir sostinėje statomų kogeneracinių jėgainių projektų skaidrumu. Tačiau birželio mėnesį S. Skverneliui susitikus su bendrovės „Lietuvos energija“ vadovu Dariumi Maikštėnu, pastarasis teiginys įgavo visai kitą atspalvį – svarstyta apie atliekų kiekių Vilniuje mažinimą, dalį šiukšlių siunčiant deginti į laikinąją sostinę. Prie tokios išvados prieita akventuojant, kad Kaune KKJ statyboms parinkta strategiškai tinkamesnė vieta nei Vilniuje.

Ne vieną kartą dėl vietos Kauno rajone esančioje Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), kur kyla KKJ pamatai prieštaravo ir tenykščiai Ramučių gyventojai. Tačiau plakate dominuoja ne vietinių pretenzingas klausimas S. Skverneliui, jį kelia Tėvynės sąjungos-Lietuvos kriščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovai. „Politinė reklama apmokėta iš einamosios TS-LKD sąskaitos“, – rašoma iškabinto, atkreipti dėmesį priverčiančio stendo apačioje.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su Seimo nariu bei vienu iš TS-LKD lyderių Andriumi Kupčinsku, politikas sakė, jog plakato atsiradimas savaime suprantama priemonė.

„Dabar Seimo posėdžiai nevyksta, todėl komunikacijai su gyventojais pasitelkiamos kitokios formos. Panašios praktikos buvo imtasi ir Panevėžyje, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) birželio antroje pusėje sulaikė miesto merą, įtraiamą prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba. Šiuo atveju kauniečius taip pat turėjo suneraminti teiginys, kad perteklinės Vilniaus atliekos bus vežamos į Kauną. Ramučių ir Amalių bendruomenės dėl šios dilemos rengia ir susitikimus“, – komentavo A. Kupčinskas.

Pasak jo, keliant į paviršių pastarąjį KKJ atliekų deginimo klausimą, matoma ir nenuosekli esamos Vyriausybės pozicija. Poliko teigimu, jei buvusi Vyriausybė pripažino objektus esant nacionalinės svarbos objektais – atliktos milijoninės investicijos, gauta Europos Sąjungos parama, tačiau dabar, atrodytų, bandoma įjungti „rankinį stabdį“, o bejungiant jį, vieno miesto sąskaita ketinama spręsti kito miesto atliekų klausimą, sakė A. Kupčinskas.

41 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„BMW“, „Opel“ ir medžio akistata Petrašiūnuose: nukentėjusi liepa bus nupjauta (foto)

Viruso židiniu tapusi Kauno įmonė meta kaltinimus institucijoms: atsisakė testuoti, nes per brangu

Nemuno krantinėje pradėti montuoti ilgai laukti atitvarai

Izoliavimas galės būti taikomas ir platesniam ratui užsieniečių

Vandens lygis Nemune minimalus, bet „Raketa“ iki Nidos dar praplaukia

Formų evoliucija interjere ir architektūroje

Įspėjimas centre gyvenantiems kauniečiams: ateinančią naktį bus triukšmo

„Megoje“ duris atvėrė didžiausias „Pegaso“ knygynas Kauno regione

Oficialu: nuo rudens dalyvių skaičius renginiuose neberibojamas

Koronavirusu užsikrėtę uzbekai galėjo lankytis „Urme“: prekybos miestelis imasi priemonių