Kauno miesto savivaldybės nariai susikalba pirštų kombinacijomis – Kas vyksta Kaune

Kauno miesto savivaldybės nariai susikalba pirštų kombinacijomis

Vaizdo įrašo stopkadras nuotr.

Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje užfiksuoti politikai, bendraujantys ne vien tik žodžiais. Jie į pagalbą pasitekia nežinomas pirštų kombinacijas. 

Minėtus vaizdus aptiko ir trečiadienį šalies gyventojams paviešino televizijos laida „KK2“. Tiesa, visos Kauno miesto savivaldybės narių pirštų kombinacijos esą turi paaiškinimus: jei nykštys rodomas į viršų, reikia balsuoti, „už“, jei į šoną – „susilaikyti“, jei į apačią – balsuoti „prieš“.

„Visai normalu, ir Seimas – pilnas šitų ženkliukų. Man, tai jie patinka“, – laidoje kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kaunietis buvęs tarybos narys Artūras Orlauskas sako sugalvojęs miesto valdžiai „pirštininkų“ pravardę ir negailintis kritikos. Pasak jo, nykštys, pakeltas į viršų ne visose valstybėse turi teigiamą reikšmę. Pavyzdžiui, kai kuriose Islamo šalyse, sako jis, tai reikštų įžeidimą. Tai – esą pasityčiojimas iš savivaldos.

Kaip paaiškėjo, bendraujant pirštų kombinacijomis lemiamą sprendimą Kauno tarybos daugumai turi tarybos Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas Andrius Palionis. „Jeigu gali kilti kažkam neaiškumų, netikslumų – balsuoti vienaip ar kitaip, visada yra žmogus, kuris gali parodyti ar pasakyti, kaip buvo nutarta, balsuojant vienu ar kitu klausimu. Tas žmogus šioje kadencijoje esu aš“, – sakė jis.

A. Palionio teigimu, lygiai taip pat elgiamasi ir Europos parlamente keliamas į viršų arba nykštys arba ranka, taip parodant, kad tarybos sprendimas yra palaikomas. Tai esą nėra naujas išradimas, tokie būdai naudojami visame pasaulyje, teigė tarybos narys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.