Pats nepriimtiniausias dalykas kauniečiams – tris valandas laukti eilėje prie tualetinio popieriaus – Kas vyksta Kaune

Pats nepriimtiniausias dalykas kauniečiams – tris valandas laukti eilėje prie tualetinio popieriaus

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.

Kauniečiai ir miesto svečiai pasidalijo mintimis apie tai, ką jiems davė šie beveik trys dešimtmečiai laisvės ir kokie dalykai iš sovietinės okupacijos laikų jiems atrodo patys nepriimtiniausi.

Prekybos miestelyje „Urmas“ sutikti praeiviai daugiausia džiaugėsi laisve keliauti, žodžio laisve, didesnėmis galimybėmis, kad nieko nebetrūksta parduotuvėse. Jie labiausiai nenorėtų, kad iš praeities sugrįžtų įvairūs suvaržymai ir prievarta, ypač prievartinis tam tikros ideologijos laikymasis, privalomas dalyvavimas tam tikrose organizacijose ir ideologinėse šventėse.

Kaunietė Aneta atskleidė, kad jai labai svarbi laisvė keliauti, nėra prievartos švęsti ar nešvęsti tam tikrų švenčių.

„Paskutiniu metu pastebėjau, kad žmonės patys vis dažniau, vis aktyviau švenčia valstybines šventes ir tai labai gražu. Apskritai smagu, kad turime laisvę rinktis – praktiškai visose srityse“, – sakė pašnekovė.

Tuo tarpu kitas pašnekovas, Jonas, pastebėjo, kad laisvoje Lietuvoje jaučiasi saugesnis. „Žmogaus nebestumdo, kaip nori. Anksčiau, kad ir darbe, viskas priklausė nuo viršininko nuotaikos. Dabar kur kas daugiau pagarbos žmogui, darbuotojui“, – savo pastebėjimais dalijosi kaunietis.

Viktoras ir Laura taip pat akcentavo, kad dabar turime daugiau laisvės, pasirinkimo, veiklos galimybių.
„Apibendrinant galima pasakyti, kad visur turime daugiau laisvės. Net ir parduotuvėse – esant didelei pasiūlai, turime laisvę rinktis. Taigi, toji įvairialypė laisvė ir yra mūsų nepriklausomybės didžiausias pliusas“, – akcentavo pašnekovai.

Kaunietė Alina pati puikiai prisimena sovietinę Lietuvą. Pasak jos, nėra ko net lyginti anų ir dabartinių laikų.
„Man svarbiausias dalykas – atviros sienos. O parduotuvių tada ir dabar nėra ką lyginti – tada nieko nebuvo. Pavyzdžiui, pirkdavom kojines, kad išsiardytume ir kokį megztuką nusimegztume“, – prisiminė moteris.

Dovydas labiausia vertina žodžio laisvę. O sunkiausia jam įsivaizduoti, kad parduotuvėse trūkdavo tokių elementarių dalykų kaip tualetinis popierius ar kiaušiniai.

„Tris valandas stovėti eilėje dėl tokių dalykų – išties sunku suvokti, kaip tokie dalykai įmanomi“, – savo nuostaba dalijosi vaikinas.

Kita jauna pašnekovė, Evelina, taip pat vardijo panašius nepriklausomybės privalumus. „Labiausiai turbūt vargintų visi tie deficitai, kurių seniau būdavo. Dabar kur kas lengviau pasiekti gauti ko nori, pasiekti ko nori. Ne tik parduotuvėse, bet ir apskritai“, – kalbėjo mergina.

Kaunietė Lina sako pastebinti didžiulius pokyčius daugelyje sričių. „Lietuva paskelbė nepriklausomybę, kai buvau aštuntoje klasėje, tad ir aš pati dar prisimenu anuos laikus. Teko išgyventi tuos priverstinius renginius, buvimą spaliukais, pionieriais ir panašiai. Dabar viskas kitaip. Daugiau galimybių, daugiau pasirinkimo. Kitokie, įvairesni renginiai, žmonių aptarnavimas visai kitoks“, – pastebėjimais dalijosi moteris.

Savo prisiminimais apie anuos nesaldžius laikus pasidalijo ir Audra, į Kauną atvykusi iš Skuodo. „Žmonės stovėdavo eilėse, kad gautų kokį daiktą. Drabužių trūko. Išvažiuot niekur negalėjai išskyrus Sovietų Sąjungą. Savo verslo negalėjai turėti, spekuliantais vadindavo. Kas kur prieidavo, atsiveždavo iš Lenkijos kokių lūpdažių ir perpardavinėdavo.

Autobusai pastoviai būdavo perpildyti. Net į tolimus miestus stovint kartais reikdavo važiuoti arba sėdėdavom ant krepšių, ant laiptų, jei apskritai pavykdavo įsiprašyti į autobusą. Žmonės alpdavo net. Baldai, butinė technika buvo deficitas. Talonai buvo viskam, net kruopos, cukrus, buvo pagal talonus. Net teatro bilietus sunku būdavo gaut. Arba stovėt eilėj per naktį arba pažinčių turėt. Visur reikdavo nuolat vaikščiot ir žiūrėt kas ką „išmes“. Atsimenu, kartą per metus mums atsiųsdavo katalogą iš Amerikos, tai žiūrėdavom apsvaigę į paprasčiausią žurnalą, nes tokių dalykų, kokius ten siūlydavo pirkti pas mus dažnai net išvis nebuvo“, – pasakojo pašnekovė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.