Aštuoniose ilgalaikio stovėjimo aikštelėse – patogios naujovės dviratininkams – Kas vyksta Kaune

Aštuoniose ilgalaikio stovėjimo aikštelėse – patogios naujovės dviratininkams

R. Tenio nuotr.

Kad žodžiai apie dviratininkams draugišką miestą neliktų tik kalbomis, Kaune atsiranda dar daugiau naujovių, palengvinsiančių dviračių transporto priemonių eksploataciją. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ administruojamose ilgalaikio stovėjimo aikštelėse kauniečių patogumui įrengti dviračių laikymo stovai.

Galimybė palikti savo dvirates transporto priemones jau prieinama visose aštuoniose Kauno mieste esančiose ilgalaikio stovėjimo zonose. VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus pavaduotojas Darius Razmislevičius pastebi, jog tai – tik vienas iš kelių žingsnių žalesnio ir ekologiškesnio miesto link.

Ekologiškesnė ir pigesnė alternatyva

Įrengti dviračių laikymo stovus, pasak atstovo, paskatino kelios priežastys. Viena iš jų – jau kurį laiką mieste vykdomos iniciatyvos, skatinančios kauniečius iš vienos vietos į kitą važiuoti dviračiais. „Norime skatinti žmones judėjimui rinktis „žalesnes“ transporto alternatyvas. Kauniečiai drąsiai nuo namų galės atvykti dviračiais iki aikštelės ir juos ten palikę, sėsti į automobilį“, – komentuoja D. Razmislevičius.

VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ atstovas pastebėjo, jog dviračius, esant reikalui, galės palikti ir tie gyventojai, kurie neturi automobilių. Aikštelėse vietos, anot pašnekovo, tikrai daug, ir jeigu kaunietis neturi kur palikti dviračio namuose, tam tiks stovėjimo aikštelės erdvė.

Įkrauti galės ir elektromobilius

Kita svarbi naujovė – elektromobilių krovimo stotelės. „Pastebėjome, jog Lietuvoje pradeda populiarėti elektromobiliai, tad norime gyvenimą Kaune palengvinti ir šiems vairuotojams,“ – kalbėjo D. Razmislevičius.

Pašnekovo teigimu, krauti elektromobilių baterijas įkrovimo stotelėse bus galima visose VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ administruojamose ilgalaikio stovėjimo aikštelėse. Paslauga yra nemokama, susimokėti reikės tik už įkrovimui sunaudotą elektrą, kurią vairuotojas kitu atveju sunaudotų kraudamas mašinos baterijas namuose.

„Jeigu žmogus gyvena bute ir elektromobilio bateriją iki šiol krovė namuose, greitai pajus mūsų paslaugos privalumus. Galima per naktį palikti elektromobilį krautis mūsų aikštelėse ir nesukti sau galvos, nes ryte baterija bus pilnai įkrauta ir vairuotojas galės keliauti be papildomo vargo“, – įsitikinęs D. Razmislevičius.

Išaugo ir aikštelių skaičius

Ilgalaikio stovėjimo aikštelės įrengtos prie Kuršių g. 3A esančio gyvenamojo namo, taip pat Kuršių g. 49C, Ašigalio g. 32, Ašigalio g. 1, Islandijos pl. 201, Taikos pr. 81B, Pramonės pr. 61 ir Partizanų g. 79.

Ilgalaikio stovėjimo aikštelių kainas ir taisykles galite rasti čia.

Asmenims, kuriems yra daugiau negu 65 metai ir neįgaliesiems taikomos lengvatos, taip pat yra taikomas mažesnis rinkliavos mokestis, jeigu rinkliava mokama iš karto už ilgesnį laikotarpį (3 mėnesius). Be to, rinkliava mažėja to paties asmens arba jo šeimos nario antrojo automobilio parkavimui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.