„Dizaino savaitė“ kviečia įsiamžinti veidasienėje ir sudalyvauti daugiau nei 110 renginių

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose startavo jau vienuoliktus metus skaičiuojanti Dizaino savaitė“. Festivalis kvies į daugiau kaip 110 renginių, o miesto erdves papuoš 40-ies dizainerių darbai.

Šią savaitę bus išrinkti ir konkurso „Geras dizainas“ laimėtojai bei siekiama Lietuvos rekordo – „Kauno foto“ klubas ant „Pienocentro“ pastato  gamins didžiausią cianotipijos kūrinį.

Kauno gatvės meno festivalio „Nykoka“ menininkė Ieva Voroneckytė ragins įamžinti savo atvaizdą „Pienocentro“ pastate, laiptinėje tarp – II ir III aukštų žmonės bus raginami čia pat vietoje pagaminti ir palikti savo atvaizdą.

„Nepažįstami žmonės sudarys meno kūrinį – taip susijungdami, gal yra sąsajų su socialiniu tinklu „facebook“, bet pastarasis labiau atskiria, o ne sujungia“, – sakė I. Voroneckytė.

Kaune renginys oficialiai prasidėjo buvusiame „Pienocentro“ pastate (Laisvės al. 55/S. Daukanto g. 18), II-IV aukštuose, o savaitgalį pakvies ir į V aukštą, kur vyks mados mugė. Joje dalyvausiantys 60 menininkų siūlys savo kurtus drabužius, kitus gaminius. Kitomis dienomis renginys pasklis po Laisvės alėją, aukštąsias mokyklas ir kitas erdves.

Visą savaitę kviečiama dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, lankytis parodose, apžiūrėti instaliacijas, dalyvauti konferencijose, pabendrauti su menininkais, taip pat sudalyvauti piknike, diskotekoje ar pažiūrėti filmą „Romuvos“ kino teatre.

„Dizaino savaitės“ organizacinės grupės Kaune vadovas Giedrius Bučas džiaugiasi, kad festivalis vyksta menui eksponuoti palankiuose „Pienocentro“ rūmuose, kuriuose vos prieš porą metų vyko KTU paskaitos.

„Gaila, kad šis pastatas pačiame Centre neveikia, tad džiugu, kad nors savaitei jį atgaiviname su dizaino šurmuliu“, – sakė G. Bučas.

Jis pasakojo, kad pastate savaitei įsikūrė apie 40 skirtingų erdvių su unikaliais menininkais. G. Bučo teigimu, šis festivalis gali lygiuotis su pasaulinio lygio dizaino savaitėmis, vykstančiomis Helsinkyje ar net Milane, kuriame ištisas pramoninis kvartalas pasineria į dizaino ritmą:gyventojai, kavinės, parduotuvės, gatvės muzikantai – visi.

„Tik apimties mastu – pas mus mažesnis kalibras“, – pridūrė.

Kauno vicemeras Simonas Kreivys džiaugėsi, kad festivalis apėmė net 6 Lietuvos miestus, o renginio buveine tapo tarpukario modernizmo pastatas Laisvės alėjos centre, prie pat fontano.

„Jei „Kaunas Jazz“ pavasarį pakviečia į Kauną, tai „Dizaino savaitė“ nudažo Kauną gražiausiomis spalvomis“, – teigė S. Kreivys.

2015 m. Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO dizaino miesto statusą.

Daugiau informacijos renginių kalendoriuje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Joninių savaitgalis Kaune: degant laužams skambės nemokami koncertai

Kaune prasiautė audra: gatvėse tvinsta šuliniai, plaukia automobiliai (papildyta)

Briuselyje galutinai sutarta dėl grandiozinio strateginės reikšmės projekto

Po žaibo smūgio Šilainiuose užsiliepsnojo gyvenamasis namas (papildyta)

Praneša skaitytojai: Ateities plentą semia (papildyta)

Tėvai lengviau atsikvėpė: V. Bacevičiaus mokyklos byloje nereikės dengti savivaldybės išlaidų

Kaune - galimybė „pasimatuoti“ palaimintojo batus

Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų

Slapto tyrimo vaisius: Kaune sulaikyti amfetamino platintojai

Eurostatas: maisto kainos Lietuvoje – vienos mažiausių ES