Siūlymas įteisinti eutanaziją kol kas svarstomas nebus

Asociatyvi/ R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Siūlymas Lietuvoje įteisinti eutanaziją bent šią sesiją Seimo salės nepasieks. Seimo nariai socialdemokratės Marijos Aušrinės Pavilionienės parengtą projektą išbraukė iš sesijos darbų programos. Šis klausimas dar atidėtas, nors beveik pusė Lietuvos gyventojų pritaria, kad būtų įteisinta, jog sergantis žmogus galėtų nuspręsti, ar nutraukti savo gyvybę.

Išbraukti projektą iš darbotvarkės pasiūlė Sveikatos reikalų komitetas, Seimas tam šią savaitę pritarė 47 balsais už, 11 parlamentarų buvus prieš ir 13 susilaikius.

Projektą pateikti siūlanti M.A.Pavilionienė tvirtino, jog dėl eutanazijos legalizavimo reikia bent pradėti diskusijas, o oponentai piktinosi, jog tai esantis „mirties kultūros“ propagavimas.

„Eutanazijos įstatymui pritaria 61 proc. Lietuvos gyventojų ir dalis medikų bendruomenės. Seimas neturi teisės ignoruoti Lietuvos piliečių nuomonės, nes ir žmogaus mirtis turi būti reglamentuota įstatymu, kuriuo būtų atsižvelgiama į žmogaus pasirinkimo teisę, žmogaus laisvą valią rinktis neskausmingą gyvenimo baigtį“, – projektą gynė M.A.Pavilionienė.

„Norėčiau pasakyti gal emocinę reakciją ir apgailestavimą, kad socialdemokratai tampa mirties kultūros nešėjais. Per vieną dieną jau ir taip išmiršta 46 žmonėmis daugiau daugiau negu gimsta, sausio mėnesio statistika. Ką jūs dar norite pasiųsti į aną pasaulį su eutanazija?“ – sakė konservatorius Rimantas Jonas Dagys.

Seime jau kelis kartus buvo registruoti projektai su siūlymu įteisinti eutanaziją, bet pateikimo stadijos nepasiekė, parlamentarams nesutikus jų įtraukti į darbų programą. M.A.Pavilionienė siūlo, kad žmogus, kenčiantis nuolatines bei nepakeliamas fizines ir dvasines kančias, kurių neįmanoma palengvinti, turėtų galimybę pasirinkti, kad jo gyvybė sąmoningai būtų nutraukta jo paties prašymu.

Rotušėje pražydo gyvybės medis 15 nuotr.

Europos Sąjungoje eutanazija yra įteisinta Belgijoje, Liuksemburge bei Nyderlanduose. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, vis didesnės diskusijos dėl eutanazijos įteisinimo nuolat kyla ir kitose šalyse, dažniausiai – po žiniasklaidos informacijos apie vieną ar kitą eutanazijos atvejį valstybėse, kuriose ji nelegalizuota.

Lietuvoje taip pat žinomas atvejis, kai 1998 metais motina stipriai apdegusiam sūnui, kankinamam nepakeliamų skausmų, suleido mirtinų vaistų dozę. Baudžiamojoje byloje ji buvo išteisinta.

2012 metais visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Rait“ atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad eutanazijos įteisinimui pritaria 47 proc. 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų.

107 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #12

Pranešama apie pirmąją mirtį Marijampolėje nuo koronaviruso

„Maxima“ į Kauną atskraidino vienkartinių kaukių

Kuris verslas vėl galėtų pradėti dirbti karantino metu?

Lietuvos vaistines pasiekė šimtai tūkstančių medicininių kaukių

Dėl koronaviruso infekcijos 19 pacientų gydoma reanimacijoje

Paskelbta, kaip pranešti apie darbuotojų prastovas įmonėse dėl karantino

Įspėja epidemiologė – koronaviruso pikas dar tik artėja

G. Nausėda: karantinas tikrai bus pratęstas

Tiesioginė transliacija: Lietuvos vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė apie koronaviruso plitimą Lietuvoje