Kauno „Žalgiris” iš Turkijos parsiveža saldžią pergalę | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” iš Turkijos parsiveža saldžią pergalę

Archyvo/ R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iš turkiško pragaro parsiveža saldžią pergalę. Eurolygos trečiojo turo rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo Izmiro „Karsiyaka“ komandą 68:66 (23:15, 15:18, 20:19, 10:14).

Susitikimą pradėjo progas išnaudojęs Ianas Vougioukas, nugara sėkmingai sužaidė Edgaras Ulanovas, tačiau kitoje aikštės pusėje taškus rinko ir šeimininkai – 6:6. Baudų metimus šaltakraujiškai realizavo komandos kapitonas Paulius Jankūnas, triuškinančiu dėjimu kontrataką užbaigė Brockas Motumas (10:8). Tuomet sekė dar viena greita ataka, kurios smaigalyje Renaldą Seibutį surado Mantas Kalnietis, laiku ir vietoje atsidūrė kamuolį puolime ėmęs E.Ulanovas – 14:11. Toliau nesustabdomas buvo I.Vougioukas, po penkių jo taškų Lietuvos čempionai turėjo šešių taškų persvarą – 19:13. Išmaudęs varžovą „Žalgirio“ vidurio puolėjas pelnė dar du taškus (21:13), sudėtingą metimą besibaigiant laikui pataikė Olivier Hanlanas ir po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai užtikrintai pirmavo – 23:15.

Antrajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi O.Hanlanas. Žalgirietis ne tik išradingai rinko taškus arčiau krepšio, bet ir smeigė tolimą bombą per rankas – 28:17. Tiesa, ilgai šeimininkauti kauniečiams turkai neleido bei laimėję atkarpą (2:8) privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 30:25. Įsibėgėjęs B.Motumas drebino krepšį dėjimu, į baudos aikštelę nesulaikomai prasiveržė M.Kalnietis (34:27). Žaidimą pajutusi „Karsiyaka“ pastebimai artėjo, bet R.Seibučio ir P.Jankūno taškai išlaikė žaliai-baltus priekyje ir po dvidešimties žaidimo minučių – 38:33.

Antra rungtynių pusė startavo M.Kalniečio tolimu šūviu – 41:35. Netrukus Mantas nuostabiai įkišo perdavimą P.Jankūnui, bet „Karsiyaka“ pavojingai artėjo (43:40). Lietuvos čempionai greitai malšino varžovų ambicijas persverti rezultatą: laisvą prie trijų taškų linijos likusį B.Motumą pastebėjo O.Hanlanas, baudas sumetė P.Jankūnas – 48:40. Visgi, audringai žiūrovų palaikomi turkai surengė savo atsaką ir „Žalgiriui“ paliko vos vieno taško atsargą (48:47). Taškų badą nutraukti pavyko B.Motumui, kurio keturi taškai kiek tildė varžovų aistruolius – 52:49. Turkijos čempionai įskraidinę tritaškį lygino rezultatą (52:52), bet kėlinio pabaigoje kauniečiams pavyko atsitiesti: baudas sumetė B.Motumas, dvitaškį pridėjo P.Jankūnas, o bene įspūdingiausią rungtynių epizodą surengė fantastišku skrydžiu lankų tvirtumą patikrinęs M.Kalnietis – 58:52.

Ketvirto kėlinio pradžioje Lietuvos čempionai šaudė netaikliais tolimais šūviais, nesportinę pražangą užsidirbo B.Motumas ir skirtumas tarp komandų ištirpo iki dviejų – 58:56. Užsitęsusią tylą nutraukė tritaškį smeigęs O.Hanlanas (61:56), tačiau „Karsiyaka“ čia pat kirpo atotrūkį iki vieno taško – 61:60. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, spaudė žalgiriečius ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (61:64). Sunkiu komandai metu iniciatyvos ėmėsi agresyviai žaidęs ir keturis baudų metimus realizavęs P.Jankūnas – 65:64. Gana chaotišką ataką svarbiu dvitaškiu užbaigė R.Seibutis bei likus kiek daugiau nei minutei žaliai balti turėjo trijų taškų atsargą – 67:64. Per likusį laiką „Žalgiris“ puikiai atidirbo gynyboje, baudą įmetė R.Seibutis ir G.Krapiko auklėtiniai išsivežė svarbią pergalę iš Izmiro – 68:66.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 16 (10 atk. kam.), B.Motumas 13 (7 atk. kam.), I.Vougioukas 11 (5/7 dvit.), O.Hanlanas 10, M.Kalnietis 7 (5 rez. perd.), R.Seibutis 7, E.Ulanovas 4, M.Pocius 0, K.Vecvagaras 0.

„Karsiyaka“: K.Gabrielis 17 (6 atk. kam.), J.Carteris 12 (11 atk. kam., 2 per. kam.), J.Raglandas 8 (8 rez. perd.), K.Sipahi 8 (4 rez. perd.).