Kauno įgulos karininkų ramovėje nuaidėjo „Priesaika“

A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko „Priesaikos“ koncertinės versijos pristatymas publikai. Tokiu kodiniu pavadinimu kūrybinė trupė pristatė savo būsimą sceninį kūrinį, roko operą, skirtą Lietuvos kovų dalyviams ir Lietuvos 100-čiui.

Renginio metu pastatymo režisierius Nerijus Petrokas pristatė ne tik kūrybinės trupės narius, bet ir intriguojančiai pateikė Gedimino Jankaus sukurto libreto niuansus, pristatė pagrindinius operos personažus: Studentą, Poetą, Kunigą, kuriuos likimas suvedė į vieną bunkerį ir vieną tikslą.

Kuriuo keliu eiti, ką pasirinkti „Aukso dulkes“ ar „Maldą“ – šiomis dainomis solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas bandė atsakyti ir į nuolat rūpimą klausimą: „Reikėjo aukotis ar ne?! Kiek tos aukos reikėjo?”. O tuo pačiu kelia klausimą nūdienai – kuo tiki, ką vertini!? Puikiai sukomponuota Lauryno Baškio ir Jono Chockevičiaus muzika išspaudė ne vieną ašarą pilnutėlėje Kauno įgulos karininkų ramovės salėje. Šiuo koncertu buvo užbaigtas pirmasis roko operos sukūrimo etapas, liko pastatymo rūpesčiai – visą sumanymą perkelti į teatrinę sceną, sukonstruoti dekoracijas, paruošti scenografiją.

Renginio ir pastatymo prodiuseris Valdas Andriuškevičius tikisi, kad Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, kurios dėka ir gimė šis kūrinys, nepaliks kūrybinės trupės pusiaukelėje ir suteiks finansavimą projekto tęstinumui: „Esu sužavėtas kūrybinės trupės entuziazmu ir atsidavimu šiam reikalui“ – sakė projekto iniciatorius. Dėkojame nuostabiems žiūrovams, taip susidomėjusiems naujo kūrinio gimimu, o šiuo koncertu atlikėjai tarsi prisiekė pakviesti į sceninio pastatymo premjerą, 2018 metais po Šv. Velykų, Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kelių ereliu“ pavadintas vairuotojas: mane pradėjo filmuoti tada, kai jai buvo naudinga

Pamiršusiems šį mokestį susimokėti per sausį, grės nemalonumai

Skęstančios Kauno žiniasklaidos gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas

Sujudimas Kauno mariose: pasiplaukiojimas valtimi baigėsi nelaime

Paaiškėjo, kas pretenduoja Seime pakeisti K. Pūką

Šios nakties reido atgarsiai: beveik 500 vairuotojų susitiko su policija

Kauno apskritities keliuose „snigo“ kyšiais

Mirė buvęs Seimo narys M. Subačius

Naujas „Coca Cola“ gėrimas į Baltijos šalis pateks kitokios sudėties

Didelės išmaniųjų telefonų kainos lietuvių negąsdina: gamintojai jau kuria naujus planus