Kauno įgulos karininkų ramovėje nuaidėjo „Priesaika“

A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko „Priesaikos“ koncertinės versijos pristatymas publikai. Tokiu kodiniu pavadinimu kūrybinė trupė pristatė savo būsimą sceninį kūrinį, roko operą, skirtą Lietuvos kovų dalyviams ir Lietuvos 100-čiui.

Renginio metu pastatymo režisierius Nerijus Petrokas pristatė ne tik kūrybinės trupės narius, bet ir intriguojančiai pateikė Gedimino Jankaus sukurto libreto niuansus, pristatė pagrindinius operos personažus: Studentą, Poetą, Kunigą, kuriuos likimas suvedė į vieną bunkerį ir vieną tikslą.

Kuriuo keliu eiti, ką pasirinkti „Aukso dulkes“ ar „Maldą“ – šiomis dainomis solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas bandė atsakyti ir į nuolat rūpimą klausimą: „Reikėjo aukotis ar ne?! Kiek tos aukos reikėjo?”. O tuo pačiu kelia klausimą nūdienai – kuo tiki, ką vertini!? Puikiai sukomponuota Lauryno Baškio ir Jono Chockevičiaus muzika išspaudė ne vieną ašarą pilnutėlėje Kauno įgulos karininkų ramovės salėje. Šiuo koncertu buvo užbaigtas pirmasis roko operos sukūrimo etapas, liko pastatymo rūpesčiai – visą sumanymą perkelti į teatrinę sceną, sukonstruoti dekoracijas, paruošti scenografiją.

Renginio ir pastatymo prodiuseris Valdas Andriuškevičius tikisi, kad Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, kurios dėka ir gimė šis kūrinys, nepaliks kūrybinės trupės pusiaukelėje ir suteiks finansavimą projekto tęstinumui: „Esu sužavėtas kūrybinės trupės entuziazmu ir atsidavimu šiam reikalui“ – sakė projekto iniciatorius. Dėkojame nuostabiems žiūrovams, taip susidomėjusiems naujo kūrinio gimimu, o šiuo koncertu atlikėjai tarsi prisiekė pakviesti į sceninio pastatymo premjerą, 2018 metais po Šv. Velykų, Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojo pagalbos šauksmas: sukūrė peticiją Litui grąžinti

Birštonas kuria naują kulinarinį žemėlapį – restoranai turėjo laikytis ypatingų taisyklių

„Valstiečiai“ vėl prakalbo apie specializuotas alkoholinių gėrimų parduotuves

Neliks prasmės vogti telefonus: mobiliojo ryšio operatoriai imasi priemonių

„Danske Bank“ pasitraukimas: ką reikia žinoti klientams?

R. Kurlianskis inicijavo dar vieną bylą prieš prokuratūrą

Neišgyveno į ligoninę Kaune be sąmonės atvežtas vyras

Pirmoji kurjerių paslauga atsinaujina ir plečiasi

Statybų aikštelės realijos: pirštu bedus į broką, pasiūlė „susidraugauti“ (video)

Fiksuoja kauniečiai: tokio „naglumo“ nematėme