Kauno įgulos karininkų ramovėje nuaidėjo „Priesaika“

A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko „Priesaikos“ koncertinės versijos pristatymas publikai. Tokiu kodiniu pavadinimu kūrybinė trupė pristatė savo būsimą sceninį kūrinį, roko operą, skirtą Lietuvos kovų dalyviams ir Lietuvos 100-čiui.

Renginio metu pastatymo režisierius Nerijus Petrokas pristatė ne tik kūrybinės trupės narius, bet ir intriguojančiai pateikė Gedimino Jankaus sukurto libreto niuansus, pristatė pagrindinius operos personažus: Studentą, Poetą, Kunigą, kuriuos likimas suvedė į vieną bunkerį ir vieną tikslą.

Kuriuo keliu eiti, ką pasirinkti „Aukso dulkes“ ar „Maldą“ – šiomis dainomis solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas bandė atsakyti ir į nuolat rūpimą klausimą: „Reikėjo aukotis ar ne?! Kiek tos aukos reikėjo?”. O tuo pačiu kelia klausimą nūdienai – kuo tiki, ką vertini!? Puikiai sukomponuota Lauryno Baškio ir Jono Chockevičiaus muzika išspaudė ne vieną ašarą pilnutėlėje Kauno įgulos karininkų ramovės salėje. Šiuo koncertu buvo užbaigtas pirmasis roko operos sukūrimo etapas, liko pastatymo rūpesčiai – visą sumanymą perkelti į teatrinę sceną, sukonstruoti dekoracijas, paruošti scenografiją.

Renginio ir pastatymo prodiuseris Valdas Andriuškevičius tikisi, kad Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, kurios dėka ir gimė šis kūrinys, nepaliks kūrybinės trupės pusiaukelėje ir suteiks finansavimą projekto tęstinumui: „Esu sužavėtas kūrybinės trupės entuziazmu ir atsidavimu šiam reikalui“ – sakė projekto iniciatorius. Dėkojame nuostabiems žiūrovams, taip susidomėjusiems naujo kūrinio gimimu, o šiuo koncertu atlikėjai tarsi prisiekė pakviesti į sceninio pastatymo premjerą, 2018 metais po Šv. Velykų, Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai niršta: visą karštą šeštadienį teko praleisti be vandens

Vestuves Kaune atšokusi dainininkė Vasha parduoda suknelę: teks gerokai patuštinti piniginę

Degalinėje užsiliepsnojus kemperiui, smarkiai nukentėjo du žmonės (papildyta)

Lenktynėse Palangoje - gausi Matijošaičių šeima: žinomam tėčiui teko keisti gyvenimo būdą

Upėje pačiame Kauno centre - kraują stingdantis radinys

Skaitytojai užfiksavo masines muštynes: žiauriai sudaužytas žmogus

Naujausi partijų reitingai: dominuoja dvi politinės jėgos

Kauniečius iš lovos ankstyvą rytą verčianti „Šešios Trim“ bendruomenė: planuose - treniruotė kariniame laive

Lietuvių kelionė į Kauną: devynias valandas vėlavęs skrydis, sutrikdyta sveikata ir jokio paaiškinimo

Susiruošusiems apsipirkti į Lenkiją - puikios naujienos: tokių mažų kainų jau seniai nebuvo