Naujos statybos būsto rinkoje Kaune – neramios žinios (papildyta)

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauniečiai jau nebesistebi mieste pradedamais vystyti naujais NT projektais: daugėja ne tik statomų verslo pastatų, bet ir gyvenamųjų namų projektų. Tačiau atidžiau stebintieji situaciją, nuogastauja, kad ne visi projektai gali būti sėkmingi, todėl prieš perkant būstą patariama atidžiau įsigilinti, kas yra projekto vystytojas, kokia jo reputacija, kiek metų dirba rinkoje, tačiau ne visa informacija yra lengvai prieinama eiliniam būsto pirkėjui.

Savanorių prospekte šių metų pabaigoje užbaigtos bene vieno didžiausių naujos statybos daugiabučio Kaune statybos, tačiau nepanašu, kad jame sparčiai kurtųsi naujakuriai. Pravažiuojant vakarais pro šį namą galima pastebėti šviesas vos keliuose butuose. Projekto „Žaliakalnio terasos“ aprašyme skelbiama, kad name turėtų įsikurti 70 šeimų, pirmieji namo aukštai skirti komercinėms patalpoms ir biurams, po pastatu įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.

Prieš tai užsiėmė mėsos perdirbimo veikla

Šio namo statybų vykdytojas buvo 1992 m. įsteigta UAB „Sistem“. Pabandžius apsilankyti įmonės interneto svetainėje www.sistem.lt , kad sužinoti daugiau informacijos apie pastato vystytoją, patirtį, ankstesnius projektus NT srityje, lankytojai iškart nukreipiami į projekto „Žaliakalnio terasos“ aprašymą. Tačiau atidesnis žvilgsnis spėja kelioms sekundėms užfiksuoti puslapio, iš kurio padarytas peradresavimas, informaciją. Skelbiama, kad UAB „Sistem“ užsiima mėsos perdirbimo veikla, o svetainėje galima pastebėti logotipą „Kauno mėsinė“. Rekvizitai.lt duomenimis įmonė „Kauno mėsinės“ pavadinimu šiuo metu yra likviduota. Portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis UAB „Sistem“ nebevykdo ankstesnės su mėsos perdirbimu susijusios veiklos, o registrų centro duomenimis įmonė veiklos rūšis keitė tris kartus: šių metų vasarį, 2008 bei 2007 metais.

Sunkumų turinti motininė įmonė pardavė akcijas

Dar vieno Kaune vykdomo prestižinio būsto projekto „Ąžuolyno namai“ vystytojai taip pat išgyvena ne pačius lengviausius laikus, tačiau 6-ių išskirtinių namų kvartalą potencialiems pirkėjams žada užbaigti kitų metų vasarį. Šį projektą vykdo bendrovė „Egavi“, anksčiau priklausiusi įmonių grupei „KDS Grupė“, kurios pagrindinė įmonė ketvirtį amžiaus Kaune gyvavusi „Kauno dujotiekio statyba“ (KDS).

Portalo „Kas vyksta Kaune“ duomenimis, praeito mėnesio pabaigoje viešumoje iškilus informacijai apie sudėtingą bendrovės „Kauno dujotiekio statyba“ (KDS) finansinę situaciją, su KDS susijusiems asmenims priklausiusios „Egavi“ akcijos buvo parduotos, todėl „Egavi“   šiuo metu nebepriklauso minėtai įmonių grupei, nors jos vadovas Justinas Barniškis išliko nepasikeitęs. Registrų centro duomenimis, „Egavi“ įmonėje pasikeitimai apie akcininkus įregistruoti prieš savaitę. Rekvizitai.lt duomenimis įmonė užsiima investicinių nekilnojamojo turto, tiek komercinės, tiek gyvenamosios paskirties projektų plėtra ir valdymu. Skelbiama, kad pernai metų įmonės apyvarta neviršijo 500 tūkst. eurų, šiuo metu įmonėje dirba 4 darbuotojai, įmonei priklauso vienas automobilis, įsiskolinimų SODRAI įmonė šiuo metu neturi.

Tuo tarpu „Kauno dujotiekio statyba“ įsiskolinimas SODRAI šiuo metu siekia 100 tūkst. eurų, įmonėje dirba 116 darbuotojų. Rugpjūčio mėnesį bendrovė pranešė, kad atsisako planų dalyvauti Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybose, o „KDS grupė“ pasitraukė iš Nacionalinio stadiono konkurso.

Įmonės tebėra registruotos tuo pačiu adresu

Kaip anksčiau rašė portalas DELFI, šią vasarą keitėsi „KDS grupės“ akcininkai. Dar birželį KDS, „Gasoil“, „Egavi“, „DS-1“ ir „Emplonet“ valdančios įmonės savininkais buvo Petras Sabalys, iki 2016 m. vadovavęs „Kauno dujotiekio statyba“, taip pat Nijolė Bartusevičienė ir Rokvaldas Bartusevičius. Tačiau rugpjūtį Bartusevičiai akcijų nebeturėjo, o vietoje jų atsirado Igoris Rybakovas, kuris šiuo metu vadovauja tiek UAB „Kauno dujotiekio statyba“, tiek „KDS grupė“.

Visos trys įmonės: UAB „Egavi“,UAB „Kauno dujotiekio statyba“, UAB „KDS grupė“ yra registruotos tuo pačiu adresu Kaune – Elektrėnų g. 7.

Nekilnojamojo turto ekspertai nuolat atkreipia vartotojų dėmesį, kad būstas yra itin brangus pirkinys, todėl pasirinkimą turėtų lemti ne tik būsto kaina, vieta, projekto baigtumo lygis, bet ir ilgametė projekto vystytojo patirtis, reputacija, finansinis stabilumas, nusiteikimas suteikti būstui garantiją, taisyti atsiradusį statybų broką, spręsti kitas su būsto eksploatacija kylančias problemas.

Tikina, kad naujakurių artimiausiu metu daugės

Pasirodžius šiai publikacijai su portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė nekilnojamojo turto agentūros „Capital Kaunas“ biuro vadovė Gintarė Meiluvienė.

Pasak jos,  agentūra „Capital Kaunas“ nuo pat projekto „Žaliakalnio terasos“ pradžios buvo oficialus šio projekto pardavimų partneris. G. Meiluvienės teigimu, šiuo metu pastatas 100 proc. baigtumo stadijoje priduotas statybų inspekcijai, todėl visi pirkėjai norintys įsigyti būstą šiame projekte neturi tam jokių kliūčių. „Šiuo metu jau yra rezervuoti 30 butų iš 70-dešimt, 25 notariniai sandoriai jau įvykę. Gyventojai aktyviai įsirenginėja įsigytą turtą, kai kurie jau gyvena ar nuomoja savo butus“, – sakė G. Meiluvienė.

Pasak „Capital Kaunas“ atstovės, šiame objekte sėkmingai išnuomota ir beveik 80 proc. komercinių patalpų. „Šiuo metu pastate veikia sporto klubas, grožio salonas, soliarumo studija, vaikų drabužių parduotuvė, kuriasi kiti nuomininkai“, – teigė G. Meiluvienė. 

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Principiniai žalgiriečių varžovai pakeitė komandos pavadinimą

Jei Seimas nekeis nuomonės, parduotuvių laikas kitąmet gerokai keisis

Konkurencingumo kovoje Kauno apskritis neatsilieka, bet pasitempti dar yra kur

Kontraversiško filmo apie Lietuvą kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Įspėja sinoptikai ir ugniagesiai: naktį maišysis dangus su žeme

Negaili kritikos: gydymo įstaigų reforma gali dar pailginti pacientų eiles

Autobuse teko iškęsti tikrą pragarą: vairuotojas spinduliavo apatija

Broliai Kaune atsiėmė aukštojo mokslo diplomus

Jau žvelgia į kitą sezoną: „Žalgirio“ gretas papildė gynėjas iš JAV