Dalinasi skaitytojai: neramumai Romainiuose

„Kas vyksta Kaune" skaitytojos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalą „Kas vyksta Kaune“ atėjo kaunietės Mildos laiškas, ji pasakoja, kad Romainiuose ne pirmąkart kyla neramumai. Dalinamės jos laišku.

„Iš pažiūros Romainiai atrodytų ramus gyvenamųjų namų rajonas, tačiau jau bene daugiau kaip metai, Vijūkų ir aplinkinių gatvelių gyventojai negali ramiai miegoti naktimis: pernai rugpjūčio – rugsėjo mėn. buvo daužomi namų langai, pjaustomos automobilių padangos, vasario mėn. – sudegintas automobilis privačiame kieme, o dar kiek vagysčių.

Rugpjūčio 11-osios naktį vėlgi neramumai, kaip visada panašiu laiku. Gyventojai nerimauja ir jaučiasi įbauginti, penktadienio naktį, tarp 3:30 – 4:30 val. ryto buvo prižadinti nuo šūvių. Tai artėjantys, tai tolėjantys šūviai buvo girdimi Kaimelės, Kudrėnų, Vijūkų, Užliedžių gatvelėse. Kas tą naktį vyko, kol kas lieka neaišku, tačiau, kaip teigia gyventojai, šiame kvartale kasnakt budi policijos ekipažas, kuris, tą naktį taip pat buvo visiškai šalia įvykio vietos, nesureagavo. Tuo tarpu, būna tokių naktų, kai gyventojai kenčia, nuo kelių automobilių policijos ekipažų keliamo triukšmo: durelių trankymo, garsaus juoko, muzikos, užvedamo automobilio variklio skleidžiamo garso bei dūmų. Įdomu, tai, kad kai neramumai kitoje namo pusėje, policija net nereaguoja ir savo „draugų“ nepasikviečia. Ar ne jų pareiga „Ginti. Saugoti. Padėti“? Kas būtų, jei būtų pašautas/nušautas žmogus, o policijos ekipažas už kelių šimtų metrų ramiai leistų laiką savo užvestame automobilyje?!

Šio gyvenamųjų namų rajono gyventojai nebežino, kokių saugumo priemonių imtis, rajone įkurtos kelios „Saugios kaimynystės bendruomenės“, kas tik gali apsitveria tvoromis, įsirengia kameras. Tačiau, matyt pagrindinė rajono problema gatvių apšvietimo trūkumas. Tai sudaro palankias sąlygas nusikalstamai veikai. Aktyvi rajono bendruomenė daugelį kartų prašė įrengti ar pratęsti gatvių apšvietimą, tačiau vis tuščiai“, – rašo gyventoja Milda.

Ji pateikė nuorodą į Romainių gyventojų grupę feisbuke, kur pilietis Ramūnas po užklausa apie rugpjūčio 11-osios nakties įvykį komentuoja, kad įtartini garsai galėjo sklisti nuo šventusios kompanijos, kuri tuomet šaudė petardas. Tačiau patvirtinti ar paneigti minėtos informacijos nėra galimybių.

Policija liepia netylėti

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai informavo, kad rugpjūčio 11 d. apie 4:05 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Vijūkų gatvėje, kažkas galimai sprogdinama, girdisi juokas. „Pareigūnai nedelsiant reagavę į gautą pranešimą, nuvykę minėtu adresu ir apžiūrėję aplink esančias teritorijas, triukšmo nenustatė, įtartinų asmenų nerado“, – teigė policijos atstovai.

Anot policijos atstovų, vienas iš Kauno apskrities pareigūnų veiklos prioritetų yra gyventojų įtraukimas, kuriant dar saugesnę gyvenamąją aplinką, raginant juos bendradarbiauti ir įkurti Saugios kaimynystės grupes.

„Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams ir ragina pastebėjus galimai darant neteisėtą veiką, visuomet apie tai informuoti bendruoju pagalbos telefonu 112″, – ragina Kauno policijos atstovai.

Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kaune vykstančius įvykius, rašykite spec. formos „Pranešti naujieną“ pagalba arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

91 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Kauniečius pašiurpino vaizdas gatvėje: ieško mažamečio mamos

Papiktino dvigubi standartai: „prastesniuose“ mikrorajonuose - gerokai prastesnės ir sąlygos

Kauno rajone atidaryta nauja gamykla

Be intrigų: „Žalgiris“, įveikęs svečius iš Kėdainių, žengia į LKL pusfinalį

Studentai vėl suksis vėju: festivalį perkelia į netradicinę aplinką

Kaune pagerbtas „Poezijos pavasario“ laureatas poetas ir vertėjas A. Grybauskas

Geriausi F2 pilotai – jau Kaune: šeštadienį startuos vandens formulių čempionatas

Dalijasi skaitytojai: amerikietiško mokyklinio autobuso nuotykiai Kauno centre (video)

Kaune bręsta boikotas: „Žalgirio“ rungtynės su „Nevėžiu“ gali neįvykti

Kauno „Akropolyje“ prasidėjo „Jamam“ dienos – kviečia atvažiuoti nemokamai