Apsilankę Kadagių slėnyje, kauniečiai nustebo paprašyti įsigyti bilietą

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį Kauno marių regioniniame parke esančio Kadagių slėnio pažintiniame take apsilankę kauniečiai nustebo išvydę, kad prie įėjimo renkamos savanoriškos rinkliavos. Žmones pasitinka plakatas su prašymu įsigyti Lankytojo bilietą 5 dienos už 1 eurą“.

Kaunietė pasakoja, kad nustebo išvydusi, jog reikia susimokėti ir pasiteiravo darbuotojos, kuri prekiavo kava ir rinko pinigus už įėjimą, kokiu tikslu renkamos lėšos. Lankytojai atsakyta, kad pinigai keliaus Kadagių slėnio infrastruktūrai gerinti. Tačiau, moteris nerimauja, kad tai gali būti neteisėta, o ir praeiviai, esą, nežino, kad tai savanoriška ir nėra būtina susimokėti už įėjimą. „Juk tai nemokamas pažintinis takas!“, – sakė portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja.

Savanoriškas bilietas

Situacijai išsiaiškinti, pakalbinome Kauno marių regioninio parko direktorę Nijolę Eidukaitienę. Ji tikino, kad apie galimybę įsigyti saugomos teritorijos Lankytojo bilietą kalbama ir informuojama jau nuo pernai, kai buvo įvesta naujoji savanoriška tvarka.

Kadagių slėnis vasarišką savaitgalį

Ji informavo, kad nuo 2015 m. gegužės 15 dienos – 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvestas valstybinių parkų Lankytojo bilietas. Pasak N. Eidukaitienės, žinia siekta paskleisti kuo platesniam ratui žmonių: transliuota per televiziją, radiją, apie tai viešai kalbėjo Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos atstovai ir visų saugomų teritorijų direkcijos, be to, informacija patalpinta Kauno marių regioninio parko internetiniame puslapyje.

„Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, gali prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo. Savanoriškas bilieto įsigijimas išreiškia lankytojo pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos rekreacinės, lankomos vietos, pažintiniai takai, kad stovyklavietėse nebūtų šiukšlių“, – aiškino N. Eidukaitienė.

Kadagių slėnis vasarišką savaitgalį

Skelbiama, kad savanoriškai galima įsigyti kelių rūšių bilietus, kurie galioja Lietuvos valstybiniuose parkuose: vienkartinį penkioms dienoms viename parke (1 eur.), mėnesio viename parke (5 eur.),  visų parkų mėnesio (10 eur.), metinį visų parkų (20 eur.), o toks pats metams šeimai atsieis 25 eurus.

Pabrėžiama, kad tai savanoriška lankytojo teisė, nes į valstybinius parkus lankytojai laisvai įleidžiami ir be bilietų.

Apie lėšų panaudojimą skelbia viešai

Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė garantavo, kad visos surinktos lėšos už lankytojo bilietus grįžta į teritoriją, o lankytojai viešai informuojami, kur jų pinigai yra panaudojami.

Kadagių slėnis vasarišką savaitgalį

Skelbiama, kad iš viso už Kauno marių regioninio parko lankytojo bilietus 2015 metais gauta 587 Eur. Už šias lėšas, pridėjus lėšų iš biudžeto, buvo pastatytas informacinis stendas automobilių stovėjimo aikštelėje Kauno marių pakrantėje ties Rumšiškėmis. Iš viso stendas kainavo daugiau nei 700 eurų.

2016 m. nuo metų pradžios iki rugsėjo mėn. už saugomos teritorijos lankytojo bilietus buvo surinkta 1,2 tūkst. eur., už kuriuos įsigyta 5,5 kub. metrų specialiai paruoštos medienos, kuri panaudota keičiant supuvusias tako lentas naujomis.

„Kaip rodo skaičiai, Lankytojo bilietą žmonės įsigyja labai retai, nes vien per mėnesį čia apsilanko daugiau kaip tūkstantis žmonių, taigi, infrastruktūros priežiūrai, geriausiu atveju, skiria tik kas dešimtas tako lankytojas. Darkart patikinu, kad niekas privalomai bilieto nereikalauja, įsigyja tik norintieji“, – teigė N. Eidukaitienė.

Kavos pardavėjai bilietus platina teisėtai

Ji komentavo, kad Kauno marių regioninio parko Lankytojo bilietus iš kavos automobiliuko darbuotoja platina teisėtai, Direkcija yra sudariusi bilietų platinimo sutartį su kavos pardavėjais.

Kadagių slėnis

„Visos lėšos, kurias paaukoja lankytojai, šio automobiliuko savininkai perveda į specialią Direkcijos sąskaitą. Šis bendradarbiavimas yra naudingas ir lankytojams, kurie gali įsigyti kavos, ir direkcijai, kuri neturi galimybių (iš viso dirba tik 7 žmonės) stovėti ir siūlyti lankytojams įsigyti bilietus“, – sakė direktorė.

Pasak pašnekovės, didžiausia nauda yra lankytojams: Direkcija gali remontuoti taką ar kitą infrastruktūrą, o lankytojai gali naudotis taku, kuris yra prižiūrimas, nes lėšų sukurtai infrastruktūros prižiūrėti  iš biudžeto nėra pakankama.

„Už biudžeto lėšas direkcijos darbuotojas nušienauja ir nukerta medžių bei krūmų atžalas ant 8-ių parke esančių piliakalnių šlaitų ir pilkapių, nušienauja teritoriją palei pažintinius takus, perkami šiukšlių maišai ir pirštinės šiukšlių surinkimui pakrantėse, poilsiavietėse ir stovyklavietėje, keičiami sulaužyti, sudeginti ir kitaip suniokoti stendai, rodyklės ir baldai, perkamos vinys, varžtai ir pan. Todėl parko lankytojų parama yra be galo svarbi saugomų teritorijų direkcijoms, ir visa tai daroma savanoriškai“, – aiškino N. Eidukaitienė.

Bilietas į Kadagių slėnį

170 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ pratęsė sutartis su dviem žaidėjais: tai nebuvo greitas sprendimas

Nuteistas girtas Kauno mariose jachtą nuskandinęs vyras

Gaisras Šilainiuose: prireikė visų specialiųjų tarnybų pagalbos

Kaune iškils naujas „Ikea“ gamintojų fabrikas - investuos 42 milijonus

Sulaikytas mikroautobusas su nelegaliu kroviniu - sakė, kad veža dezodorantą

Kauną pasiekė naujos kovos mašinos - pavadinimą derino prie kariuomenės tradicijų

Už gydytojui įteiktą kyšį kauniečiui skirta keturženklė bauda

Apsnigtų kelių spąstai: automobilis apvirto ant stogo

Moteris nuteistiesiems siuntė sumaniai paslėptas narkotines medžiagas

Didžiausio verslo centro Kaune statytojai gavo atsakymą iš banko dėl finansavimo