Buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė trečiadienio vakarą buvo atgabenta iš Jungtinių Valstijų į Lietuvą.
Anot prokuratūros, N. Venckienei turėtų būti pareikšti įtarimai dėl sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei, smūgio policijos pareigūnui, teismo sprendimo nevykdymo ir trukdymo antstoliui. Dėl Lietuvos ir JAV teisinių sistemų skirtumų jai panaikinti kaltinimai dėl tvirkinimo ir neteisėto informacijos rinkimo.
BNS primena svarbiausias istorijos datas.
2009 metų spalio 5 diena. Kaune buvo nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, kaltinęs grupę asmenų seksualiniais nusikaltimais prieš jo ir Laimutės Stankūnaitės dukterį. Nušauta V. Naruševičienė buvo L. Stankūnaitės sesuo.
2009 metų spalio 12 diena. Kauno miesto savivaldybė patikėjo D. Kedžio dukros globą jo seseriai Neringai Venckienei, tuo metu dirbusiai Kauno apygardos teismo teisėja.
2010 metų vasario 12 diena. Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido savo noru iš pareigų pasitraukusį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną. Jis sulaukė kritikos dėl tariamos pedofilijos bylos tyrimo.
2010 metų balandžio 20 diena. Kauno rajone buvo rastas po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas. Lietuvos ir Švedijos teismo medicinos ekspertai nustatė, kad D. Kedys mirė paspringęs skrandžio turiniu dėl apsinuodijimo alkoholiu. D. Kedžio artimieji tvirtino, kad D. Kedys galėjo būti nužudytas.
2010 metų birželio 13 diena. Alytaus rajone buvo rastas verslininko Andriaus Ūso lavonas. Kūnas aptiktas šalia apvirtusio keturračio motociklo tebeveikiančiu varikliu, šalia mėtėsi šalmas. Jis gulėjo kniūpsčias, veidu į vandens telkinį, kraujyje rasta alkoholio. D. Kedys šį vyrą kaltino pedofilija, bet teismai kaltinimus paneigė.
2011 metų gegužės 2 diena. Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė atleisti N. Venckienę iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų. Sprendime nurodyta, kad nors drausminės bylos medžiagoje įvertinti jos pasisakymai buvo nesantūrūs, nekorektiški ir žeminantys teisėjo vardą, griežčiausia priemonė – atleidimas būtų neadekvati.
2011 metų gruodžio 16 diena. Kėdainių rajono apylinkės teismas paskelbė, kad D. Kedžio mažametė dukra turi gyventi su motina.
2012 metų gegužės 17 diena. Nepaisant N. Venckienės ir prie jos namų Garliavoje susirinkusios minios pasipriešinimo, L. Stankūnaitei teismo sprendimu buvo perduota jos dukra.
2012 metų liepos 2 diena. D. Grybauskaitė atleido N. Venckienę iš teisėjos pareigų, jai pačiai atsistatydinus.
2012 metų spalio 14 diena. N. Venckienė ir dar šeši „Drąsos kelio“ kandidatai išrinkti į Seimą.
2013 metų balandžio 9 diena. Seimas panaikino N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Nuo tada jos pasigesta Lietuvoje.
2013 metų gegužės 9 diena. Lietuvos teisėsauga paskelbė N. Venckienės paiešką. Po mėnesio žiniasklaida paskelbė, kad ji slapstosi Jungtinėse Valstijose, Čikagoje.
2014 metų balandžio 18 diena. Alytaus rajono apylinkės teismas nuteisė D. Kedžio dukters močiutę Laimutę Kedienę dėl trukdymo anstolei įvykdyti teismo sprendimą ir paimti D. Kedžio dukrą iš N. Venckienės šeimos namų. 2018 metų vasarį ji buvo nuteista dėl mergaitės tvirkinimo.
2014 metų birželio 19 diena. Seimas per apkaltą panaikino N. Venckienės mandatą.
2016 metų vasario 4 diena. Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis paskelbė, kad JAV teisingumo departamentas priėmė Lietuvos prašymą dėl N. Venckienės ekstradicijos.
2018 metų liepos 4 diena. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutiniu sprendimu išteisino minią, kuri Garliavoje trukdė anstolei vykdyti teismo sprendimą paimti D. Kedžio dukrą iš N. Venckienės šeimos namų. Nuteistas vienas asmuo, spūstyje sugriebęs antstolei už rankos.
2018 metų vasario 22 diena. Pranešta, kad Lietuvos prašymu N. Venckienė suimta Čikagoje. Vėliau JAV teismai nusprendė ją išduoti Lietuvai.