Teisėsaugos institucijos antradienį atsisakė komentuoti politinės partijos „Drąsos kelias“ pranešimą, kad buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė per artimiausias kelias valandas bus įsodinta į lėktuvą Jungtinėse Valstijose ir pargabenta į Lietuvą.
„Nei tvirtiname, nei neigiame. Paskelbsime, kai bus Lietuvoje“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.
„Nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“, – BNS teigė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.
N. Venckienės įkurta partija „Drąsos kelias“ pranešė, kad ji „jau ruošiama kelionei į Lietuvą“.
Neringa Venckienė
„Pačiomis artimiausiomis valandomis N. Venckienė jau turėtų būti nuvežta į oro uostą ir išskraidinta iš jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą“, – teigiama pranešime.
Partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala BNS sakė, kad informaciją apie N. Venckienės ekstradiciją gavo iš jos artimųjų.
„Nuotaikos normalios, ji pasiruošusi visam tam, kas laukia Lietuvoje“, – kalbėjo N. Venckienės sūnus.
Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.
Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.
Ikiteisminis tyrimas dėl N. Venckienei pateiktų įtarimų dar nėra baigtas, tad jis bus tęsiamas. O jei N. Venckienė tolesnio proceso metu bus nuteista ir jai bus paskirta laisvės atėmimo bausmė, iš jos trukmės bus išskaičiuotas tas laikas, kurį ji praleido JAV kalėjime.
Sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio
Čikagos televizijos reportaže pranešama, kad N. Venckienė jau pakeliui į Lietuvą. Teigiama, kad N. Venckienė grąžinama ten, kur labiausiai bijo būti. Taip pat primenama ir apie visą istoriją, rodomos ankstesnių interviu su jos sūnumi K. Venckumi iškarpos.
Buvo laikoma neįprastame JAV kalėjime
Nuo 2018-ųjų pradžios N. Venckienė buvo laikoma neįprastame JAV kalėjime. Jis buvo pastatytas dar 1975 m., neįprastos formos įkalinimo įstaigos pastatą suprojektavo architektas Harris Weese.
Pranešama, kad kai kuriomis savybėmis Čikagos kalėjimas yra unikalus, palyginus su kitomis federalinių kalėjimų įstaigomis: kiekvieno pastato aukšte yra vos keliolikos centimetrų pločio ir keliasdešimt centimetrų ilgio plyšio langas. Tai esą užtikrina, kad kaliniai nepaspruks į laisvę.
Vienu metu šioje įkalinimo įstaigoje gali būti įkalinta 670 žmonių.
Čia įkalintos moterys trumpam išvedamos pasivaikščioti į specialias tam skirtas zonas, esančias ant kalėjimo stogo, taip pat kartą ar du per savaitę gali apsilankyti treniruoklių salėje ir kartą per savaitę bibliotekoje, kur galima gauti knygų ir filmų.
Skirtingai nei vyrai, moterys čia negali rasti darbo – kaliniai gali būti įdarbinti kalėjimo valgykloje. Be to, nurodoma, kad šiame kalėjime yra įkalinti daugiausiai baltos rasės asmenys, dauguma jų dar laukia teismo nuosprendžio arba ekstradicijos į kitą šalį.