Seimui užsimojus griežtinti bausmes už žvejybos taisyklių pažeidimus, Vyriausybė tam pritaria – Kas vyksta Kaune

Seimui užsimojus griežtinti bausmes už žvejybos taisyklių pažeidimus, Vyriausybė tam pritaria

ELTA / Žygimantas Šilobritas 2024/04/17 15:33
Aplinkos ministerijos ir DELFI nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė parlamentarų Aistės Gedvilienės, Ewelinos Dobrowolskos, Andriaus Vyšnausko, Audriaus Petrošiaus, Simono Gentvilo siūlymui griežtinti atsakomybę už žvejybos tvarkos pažeidimus ir pakartotinių nusižengimų atvejais numatyti įrangos konfiskavimą.

Tokia Vyriausybės išvada, kuriai Aplinkos ministerijos siūlymu pritarta trečiadienį, bus teikiama Seimui. Parlamento taip pat prašoma šį siūlymą patobulinti.

Aplinkos ministerijos teigimu, šiuo metu bausmės tiek už verslinės, tiek už mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimus yra neefektyvios, neužtikrina nuobaudos tikslų, o kartais sukuria priešingą atgrasymui efektą.

Ministerija sako, kad šiuo metu aptikus pažeidėją taikomos vos 60 eurų siekiančios baudos, o surašius Administracinių nusižengimų kodekso protokolą su administraciniu nurodymu sudaro 30 eurų.

Anot institucijos, tokios baudos yra neproporcingos. Negana to, jos taikomos visais atvejais, neatsižvelgiant į kiek nelegalios įrangos laikoma. Todėl jas siūloma didinti.

Taip pat siekiama pašalinti egzistuojančias skirtingas interpretacijas dėl atsakomybės už žvejybos įrankius. Todėl siūloma numatyti ne mėgėjų žvejybos įrankių konfiskavimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA