Kelionė namo kaunietei apkarto: ieškoma 42-erių moteris sulaikyta Kauno oro uoste – Kas vyksta Kaune

Kelionė namo kaunietei apkarto: ieškoma 42-erių moteris sulaikyta Kauno oro uoste

E. Šostakaitės ir asociatyvi VSAT nuotr.

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Jungtinės Karalystės atskridusią kaunietę, kuriai Lietuvoje teismo nutartimi skirtas suėmimas. Moteris buvo nuteista, tačiau vengė atlikti paskirtą bausmę, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime.

Sekmadienio naktį Kauno oro uoste nusileidus lėktuvui iš Londono, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnai sulaikė juo parskridusią 42-ejų kaunietę. Pasieniečiai nustatė, kad prieš pusantro mėnesio, kovo 1 d., jos paiešką paskelbė uostamiesčio policija. Už kriminalinio nusikaltimo padarymą moteris buvo nuteista laisvės atėmimo bausme, tačiau, vengdama ją atlikti, pasislėpė. Teismas kaunietei skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.

Sulaikytąją pasieniečiai atvesdino į Kauno oro uosto pasienio kontrolės punkto patalpas ir informavo paieškos iniciatorių. Tą pačią dieną VSAT pareigūnai kaunietę perdavė Kauno policijos konvojui.

Šiemet pasieniečiai sulaikė 161 asmenį (iš jų 125 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų iš viso buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnams įkliuvo oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA