Rekonstruojamame „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės laikinai keičiasi eismo organizavimo tvarka – Kas vyksta Kaune

Rekonstruojamame „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės laikinai keičiasi eismo organizavimo tvarka

„Via Baltica“ / „Via Lietuva“ nuotr.

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad nuo balandžio 14 d. rekonstruojamame „Via Baltica“ ruože prie Marijampolės (57,5–58,8 km) keičiasi eismo organizavimo tvarka – maždaug 1,3 km ilgio ruože tiek Kauno, tiek Suvalkų (Vilkaviškio) kryptimi eismas bus vienpusis. Planuojama, kad eismo organizavimo pakeitimai galios iki š. m. liepos mėnesio.

Rekonstruojant magistralinio kelio „Via Baltica“ ruožą, intensyviai tęsiami prie Marijampolės esančio viaduko (58,1 km) griovimo ir naujo viaduko statymo darbai. Kad būtų užtikrinta eismo sauga, darbų metu transporto eismas bus organizuojamas atskiriant transporto srautus abipus rekonstruojamo mazgo, rašoma „Via Lietuva“ pranešime žiniasklaidai.

Važiuojantiems nuo Suvalkų Kauno kryptimi, nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 58,8 km eismas bus kreipiamas viena puse, t. y. važiuoti reikės esamu keliu dešiniau prekybos centro „Moki veži“ (Kauno g.) link, toliau naujai įrengto kelio atkarpa kairiau per žiedinę sankryžą ir esamo kelio atkarpa Kauno kryptimi, kaip buvo įprasta.

Išvažiuojant iš Marijampolės ir norint patekti į Vilkaviškį (Suvalkus) ar norinti apsisukti atgal į Vilkaviškį, tai bus galima padaryti per 56,5 km esantį Puskelnių viaduką (Ramunės g.) už esamos „Emsi“ degalinės. Išvažiuoti iš Marijampolės Kauno kryptimi bus galima buvusiu keliu, tiesiai Kauno link, per naujai įrengtą žiedinę sankryžą. Važiuojantiems Į Marijampolę nuo Suvalkų (Vilkaviškio) pusės eismo organizavimas nesikeičia.

Važiuojantiems nuo Kauno pusės Suvalkų (Vilkaviškio) kryptimi, nuo kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 57,5 km eismas bus kreipiamas viena puse, t. y. dešiniau, ties Pietarių kaimu prasidedančiu naujai įrengtu apjungiamuoju keliu ir maždaug ties 58,5 km įvažiuojant atgal į esamą kelią Suvalkų kryptimi (į dešinę). Įvažiavimas į Marijampolę nuo Kauno pusės vyks kaip nurodyta aukščiau, ties kelio 58,5 km įvažiuojant atgal į esamą kelią ir sukant į kairę Marijampolės kryptimi.

Apie pasikeitusį eismo organizavimą objekte vairuotojus informuos kelio ženklai, todėl prašome vairuotojų būti atidžiais, stebėti kelio ženklus.

Primename, kad šiuo metu rekonstruojamas beveik 16 km ilgio magistralinio kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas nuo 56,83 iki 72,50 km yra tarp Marijampolės ir Skardupių kaimo. Tai ilgiausias ir technologiškai sudėtingiausias ruožas. Darbus jame planuojama baigti šiais metais.

2023 m. baigti rekonstruoti du iš keturių magistralinio kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožai. Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros dėl ketvirtojo ruožo rekonstravimo darbų pirkimo. Planuojama, kad visas 40 km ilgio „Via Baltica“ ruožas nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos bus rekonstruotas iki 2025 m. Tai didžiausi kelių infrastruktūros statybos darbai nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA