Lietuvos sporto universitetas pagerino savo pozicijas tarptautiniame reitinge – Kas vyksta Kaune

Lietuvos sporto universitetas pagerino savo pozicijas tarptautiniame reitinge

Lietuvos sporto universitetas (LSU) skelbia naujausiame Šanchajaus sporto mokslo institucijų reitinge (angl. Shanghai Ranking’s Global Ranking of Sport Science Schools and Departments) užėmęs aukštą, iki šiol geriausią, 123-ąją vietą.

Pernai jis buvo 133-ioje šio reitingo vietoje, o 2022-aisiais užėmė 126-ąją poziciją. Dar prieš tai LSU buvo pakilęs daugiau kaip per 80 pozicijų. Geriausias LSU rodiklis dabar fiksuojamas PUB (straipsnių skaičiaus) kategorijoje, kurioje vienintelis mūsų šalyje specializuotas sporto universitetas užima 64-ąją poziciją. Apskritai LSU į geriausių universitetų šimtuką patenka 3-ose iš 5-ių kategorijų.

„Džiaugiamės užimdami aukščiausią vietą Šanchajaus reitinge nuo pat jo sudarymo pradžios 2016-aisiais. Svarbu, kad nors reitingo skaičiavimo sistemoje labiau akcentuojami kokybiniai rodikliai, kuriuose LSU iki šiol sekdavosi sunkiausiai, reitinge Universitetas išlaiko aukštas pozicijas ir netgi kyla aukštyn. Visada orientuodavomės į kokybę, tačiau dabar, remdamiesi naująja LSU strategija, tai pabrėžiame kur kas labiau“, – kalbėjo LSU mokslo prorektorius profesorius dr. Edmundas Jasinskas.

Šiemet reitinge pirmas tris vietas užėmė Dikino (Australija) universitetas, Kopenhagos (Danija) universitetas ir Norvegijos sporto mokslo mokykla.

Pagal dabartinį Šanchajaus reitingą LSU lenkia žymias JAV, Kinijos, Brazilijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir kitų pasaulio šalių aukštąsias sporto mokyklas.

Pažymėtina, jog šiemet ir vėl keitėsi Šanchajaus reitingo skaičiavimo metodika. Jei anksčiau PUB rodiklio suminis svoris buvo 20 proc., tai nuo šių metų jis nukrito iki 10 proc., tačiau nuo 20 iki 30 proc. išaugo TOP (straipsnių, kurie patenka tarp dešimt geriausių žurnalo atspausdintų, skaičius) kategorijos svarba.

Šanchajaus specializuotame reitinge dalyvauja sporto srities mokslinius tyrimus plėtojantys universitetai bei jų padaliniai iš viso pasaulio. Ekspertų komisija iš kelių tūkstančių mokslo įstaigų, vertindama mokslo pasiekimus ir kitus svarbiausius rodiklius, atrenka 300 geriausiųjų. Po išsamios analizės šie sporto universitetai reitinguojami pagal atskirus kriterijus bei sudaromas bendras vertinimo sąrašas.

„Būti reitinguojamiems Šanchajaus reitinge yra svarbu dėl ateities partnerysčių plėtros ir žinomumo tarp potencialių užsienio studentų. Tai yra tarptautinio matomumo bei mokslo rezultatų įvertinimas, įrodantis, kad konkuruojame su pasaulio sporto aukštosiomis mokyklomis“, – teigė LSU rektorė profesorė Diana Rėklaitienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA