Savaitgalį Kaune – įspūdinga išskirtinių paukščių paroda | Kas vyksta Kaune

Savaitgalį Kaune – įspūdinga išskirtinių paukščių paroda

/ Organizatorių nuotr.

Paukščių mylėtojai kviečiami į įspūdingą paukščių parodą vasario 24–25 d. Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“. Bus eksponuojamos įvairių veislių vištos, antys, žąsys, kalakutai, balandžiai, putpelės. Planuojama per abi dienas pristatyti apie porą šimtų sparnuočių.

Karališka ir didinga Bramų vištų veislė, nykštukinės Šabo vištelės kilusios iš Japonijos. Nepaprastomis plunksnomis žavinčios, iš Kinijos kilusios Šilkinės žąsys, milžiniškos prancūziškos Tulūzų žąsys, stambios Ruano antys. Lietuvos gyvasis nacionalinis paveldas: vištinės žąsys ir balandžiai. Visa tai ir dar daugiau paukščių rūšių bus eksponuojama šioje parodoje, kurioje vaikai galės apsilankyti nemokamai, o suaugusieji – už simbolinį 2 Eur mokestį.

/ Organizatorių nuotr.

Čia bus galima ne tik gyvai pamatyti paukščių grožį ir sužinoti daugiau apie jų priežiūrą bei auginimą. Šiame renginyje lankytojų lauks patyrę paukščių augintojai, kurie dalinsis savo patirtimi ir patarimais.

Vienas iš parodos akcentų – karo balandžiai. Tai – balandžių veislė, kuri nešiojo žinutes pasauliniuose karuose.

„Karo balandžiai arba kitaip vadinami pašto balandžiai šiuo metu laiškų nebenešioja, tačiau vyksta įdomus balandžių sportas. Treniruojami balandžiai skrenda distancijas nuo 100 km iki 1000 km. Šis sportas populiarus Europoje, o neseniai Olandijoje surengta pašto balandžių Olimpiada“, – teigė Lietuvos balandžių sporto federacijos pirmininkas Jaroslav Požarickij.

/ Organizatorių nuotr.

Mažiesiems parodos lankytojams veiks „Paukščių kiemelis“, bus eksponuojami dirbtinio intelekto piešiniai tema „Naminiai paukščiai ir technologijos“. Bus galimybė nusifotografuoti su naminiais paukščiais.

Be to, parodoje bus puiki galimybė susirasti naują plunksnuotą draugą, įsigyti inkubacinių kiaušinių, o gal net ir viščiukų.

„Iš kur atsiranda kiaušiniai? Ar pavyks atskirti vištą, antį ar žąsį? Painiojasi ne tik vaikai, bet ir suaugę. Net yra nemačiusių paukščių gyvai, o žemės ūkio produkcija pažįstama tik iš prekybos centrų lentynų. Todėl kviečiame susipažinti su veisline paukštininkyste gyvai ir iš arčiau“, – kvietė Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos pirmininkas Linas Petraška.

/ Organizatorių nuotr.

Paroda vyks prekybos miestelio „Urmas“ Rytinės galerijos 10 salėje, šeštadienį ir sekmadienį, vasario 24–25 d. Suaugusiems bilieto kaina 2 Eur, vaikams – nemokamai.

Parodos organizatoriai: Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija ir Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA