Netikėtų grožybių galerija Panemunės šile – veterinarijos gydytojo nuopelnas (foto) | Kas vyksta Kaune

Netikėtų grožybių galerija Panemunės šile – veterinarijos gydytojo nuopelnas (foto)

Lrytas.lt / Vėjūnė Inytė „Laikinoji sostinė“ „Lietuvos rytas“ 2024/02/22 13:01
Medinukų galerija Panemunės šile / lryto.lt, R. Vilkelio nuotr.

Panemunės šile, prie pėsčiųjų tako, vedančio Vičiūnų link, įkurdinta visa medinukų galerija. Įvairius padarus primenančias skulptūras iš medžio šakų, tik šiek tiek jas pagražindamas, kuria vietinis gyventojas.

Panemunės šile besilankantys žmonės nustemba, kai, pasukę pėsčiųjų taku Vičiūnų link, užtinka netikėtų grožybių. Miške išdėliota nemažai kelmų, medžio šakų, kurios primena gyvates, krokodilą, kitus gyvūnus ir net žmones.

Natūralios įdomių formų gamtos dovanos tik šiek tiek pagražintos. Prie medžio skulptūrų pritvirtintos akys, kai kurios šakos, kad įgautų aiškesnį pavidalą, apipjaustytos.

Jokios informacijos apie šių darbų po atviru dangumi autorių nėra. Tik netoli šios vietos gyvenanti Audronė smalsuoliams atskleidžia, jog tai jos kaimyno Valentino Jankausko kūryba.

Skulptūrų kasmet daugėja, žmonės prie jų fotografuojasi.

Veterinarijos gydytojas V. Jankauskas sakė, kad šile, Vičiūnų pakraštyje, augo, o dabar tėvų namuose įsirengė vasarnamį. Laisvalaikiu čia leidžia laiką ir vaikštinėja po šilą.

„Kai pamatau įdomią šaką ar kelmą, parsinešu ar parsivežu. Apžiūrėjęs nusprendžiu, ką jis labiausiai primena, ir šiek tiek apdirbu. Taip pat medieną impregnuoju, kad ji ne taip greitai pūtų. Šį pomėgį turiu jau apie 10 metų. Iš pradžių šiomis skulptūromis puošiau savo kiemą“, – pasakojo kaunietis.

Šile prie V. Jankausko namo buvo krepšinio aikštelė, kurioje vaikystėje jis žaisdavo. Bet ji jau daug metų apleista, apžėlusi žole, todėl toje erdvėje vyras ir pradėjo kurdinti savo medinukus.

„Matau, kad žmonės prie jų sustoja, apžiūrinėja, džiaugiasi. Tai man labai malonu. Nė vienas medinukas nedingo, tik vaikai kartais kurį nors nuverčia ar netyčia aplaužo. Tada juos nešuosi namo, pataisau ir vėl pastatau šile. Toks laisvalaikio užsiėmimas man atgaiva nuo darbų ir rūpesčių“, – sakė V. Jankauskas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA