„Hiperbolės“ legendos ir vėl dainuos: grupės 50-mečio proga rengiamas turas šalies arenose | Kas vyksta Kaune

„Hiperbolės“ legendos ir vėl dainuos: grupės 50-mečio proga rengiamas turas šalies arenose

Grupė „Hiperbolė“ / Organizatorių nuotr.

50 metų – tai pusė amžiaus, jei skaičiuosime žmogaus metais. Bet ar toks skaičius yra didelis muzikos grupei? Šį klausimą gerbėjai galės užduoti „Hiperbolės“ nariams, kadangi 2024 m. sukanka lygiai 50 metų, kai susibūrė ši legendinė roko grupė. Ta proga „Hiperbolės“ kolektyvo nariai ketina sudrebinti didžiąsias šalies arenas. Sugrįžti pas klausytojus su nauja energija ir senomis laiko patikrintomis dainomis. O kaip gi prasidėjo klausytojų pamiltos grupės kelias?

Kaip paprastas studentų kolektyvas tapo visų mylima roko grupe

„Hiperbolės“ istorija prasidėjo 1974 m. pavasarį, kai Vilniaus inžinerinio statybų instituto studentams kilo idėja suburti fakulteto muzikantų grupę. Pirmieji kolektyvo pasirodymai vyko vietinėse diskotekose. Nepaisant tarybinės cenzūros ir kritikos, grupės muzikinis lygis kilo tarsi ant mielių ir neilgai trukus „Hiperbolė“ pasiekė savo populiarumo viršūnę.

„Tuomet buvo kitokie laikai – laukiniai. Išpopuliarėti tuo metu nebuvo taip lengva kaip dabar. Tarybinis studentas negalėjo nešioti ilgų plaukų, mūvėti džinsų, groti gitara, tuo labiau elektrine. Tačiau mumyse degė begalinė aistra dainuoti, kuri ir padėjo įveikti visas kliūtis,“ – prisiminimais dalinasi grupės „Hiperbolė“ nariai.

Per savo gyvavimo metus, grupė surengė daugybę koncertų, išleido ne vieną albumą ir pavergė minios gerbėjų širdis, kurios iki pat šių dienų su virpuliu kartoja hitais tapusių dainų žodžius.

Jie dar dainuos!

2024 m. gerbėjai vėl turės progą prisiminti lietuviška roko klasika tapusius kūrinius, pasimėgauti gyvu skambesiu ir išvysti savo mylimus atlikėjus: Igorį Beriną (vokalas, gitara), Viktorą Praparą (vokalas, klavišai) bei Arvydą Šnarą (mušamieji).

2024-aisiais organizuojami net trys „Hiperbolės“ 50-mečiui skirti koncertai, kurie sudrebins tris didžiųjų Lietuvos miestų arenas (kovo 10 d. „Avia Solutions Group“ arena Vilniuje; kovo 16 d. „Švyturio“ arena Klaipėdoje ir kovo 22 d. „Žalgirio“ arena Kaune).

„Tai bus ta pati senoji geroji „Hiperbolė,“ – teigia grupės atstovai. Koncertų metu skambės iki šių dienų klausytojų širdis užkariavę hitai: „Pamiršk mane“, „Išgalvotas gyvenimas“, „Aš dar dainuosiu“, „Laužai“ ir daugelis kitų.

„Vieni klausytojai prisimins, kaip šias dainas kartu su mumis dainavo koncertuose. Antriems jos primins jaunystės laikus. Na, o tretiems jos galbūt taps visiškai nauju atradimu. Džiaugiamės, kad mūsų muzika iki šiol vienija didžiulį būrį įvairaus amžiaus klausytojų,“ – pasakoja grupės „Hiperbolė“ atlikėjai.

Žiūrovus džiugins ne tik visų pamėgti „Hiperbolės“ hitai, bet ir ypatingi kviestinių svečių pasirodymai. Susirinkusios publikos laukia nepamirštami įspūdžiai ir daug senų, laiko patikrintų dainų.

Koncertuose laukiami visi, kurie vertina gyvą garsą, išsiilgę nostalgiško skambesio ir išjaustų melodijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA