Lietuvos gyventojai skyrė rekordinę 29 mln. eurų sumą paramai | Kas vyksta Kaune

Lietuvos gyventojai skyrė rekordinę 29 mln. eurų sumą paramai

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad 600-iems tūkst. gyventojų bus išsiųsti informaciniai pranešimai apie jų pateiktų prašymų skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paramai įvykdymą. Šį pranešimą galima peržiūrėti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai“.

„Didžioji dalis pranešimų jau pasiekė gavėjus, likusius planuojama išsiųsti iki savaitės pabaigos. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad gavus tokį pranešimą, imtis jokių papildomų veiksmų nereikia – tai žinia, kad šiemet ar ankstesniais laikotarpiais jų pateiktas prašymas buvo įgyvendintas, o atitinkama paramos suma apskaičiuota bei pervesta pasirinktam gavėjui (-ams)“, – teigia VMI viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

VMI atstovo teigimu, atkreipti dėmesį reiktų tik tais atvejais, kai gaunate pranešimą, kad pateiktas prašymas neįvykdytas.

„Šiemet nepavyko įgyvendinti 32 tūkst. pateiktų prašymų, nes 11,5 tūkst. juos teikusių gyventojų laiku nedeklaravo pajamų. Dar 6,1 tūkst. gyventojų per mokestinį laikotarpį negavo apmokestinamųjų pajamų, nuo kurių galėtų būti skaičiuojama pajamų mokesčio dalis, o 5,3 tūkst. gyventojų nepašalino pajamų mokesčio deklaracijose esančių trūkumų arba nepateikė prašomų dokumentų“, – sako M. Endrijaitis, primindamas, kad pranešimą apie pervestą jo paramą gavęs gyventojas, kuris yra įsitikinęs, jog per pastaruosius 5 metus neteikė prašymo skirti savo GPM dalies tam tikram gavėjui, turėtų apie tai informuoti VMI (paklausimu per Mano VMI, atvykus į aptarnavimo padalinį ar telefonu).

Statistika:

Šiemet 455 tūkst. gyventojų paramai skyrė rekordinę 29 mln. Eur sumą, išsami skirtos paramos statistika skelbiama VMI svetainėje. Paramą, kaip ir pernai, išsidalino beveik 23 tūkst. gavėjų (paramos gavėjai, meno kūrėjai, politinės partijos, profesinės sąjungos bei susivienijimai). Praėjusiais metais 484 tūkst. gyventojų paramai skyrė beveik 27,6 mln. eurų.

Šiemet nepavyko įvykdyti apie 8,7 tūkst. gyventojų prašymų, nes juose buvo nurodyti juridiniai asmenys, jau nebeturintys teisės gauti pajamų mokesčio dalies. Likusiems apie 500 gavėjų skirta 190 tūkst. eurų suma nepervesta, nes gavėjai nesusitvarkė su banko sąskaitomis susijusių klausimų arba nepateikė paramos gavimo bei panaudojimo ataskaitų.

Primename, kad konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu +370 5 260 5060, o nuotolines paslaugas – 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose teikiamos tik su išankstine rezervacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA