E. Masiulis ir R. Kurlianskis apskundė teismo nuosprendį „MG Grupės“ byloje | Kas vyksta Kaune

E. Masiulis ir R. Kurlianskis apskundė teismo nuosprendį „MG Grupės“ byloje

ELTA 2023/11/29 16:41
Eligijus Masiulis, Raimondas Kurlianskis / DELFI nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį gavo „MG Grupės“ byloje už korupcines veikas nuteistų Eligijaus Masiulio ir Raimundo Kurlianskio kasacinius skundus.

Kaip pranešė LAT, E. Masiulis prašo panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmosios instancijos išteisinamąjį nuosprendį arba panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir palikti galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį su pakeitimais. LAT pateiktame skunde taip pat teigiama, kad kriminalinės žvalgybos veiksmai buvo atliekami neteisėtai, todėl prašoma panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

„Kasaciniame skunde taip pat prašoma stabdyti apeliacinės instancijos nuosprendžio vykdymą iki byla bus išnagrinėta LAT“, – nurodoma teismo pranešime spaudai.

Tuo metu kasacinį skundą pateikęs R. Kurlianskis prašo panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria jis pripažintas kaltu ir nuteistas bei palikti galioti pirmos instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį.

„Kartu su kasaciniu skundu pateiktas ir prašymas dėl nuosprendžio vykdymo sustabdymo“, – pažymi LAT.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas praėjusią savaitę pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis.

Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirta 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui V. Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA