Dramatiškai serbams nusileidę lietuviai liko su 3×3 Europos čempionato sidabru – Kas vyksta Kaune

Dramatiškai serbams nusileidę lietuviai liko su 3×3 Europos čempionato sidabru

delfi.lt 2023/09/07 22:18
Marijus Užupis / FIBA nuotr.

Ketvirtadienio vakare Lietuvos 3X3 vyrų krepšinio rinktinė iškovojo Europos čempionato sidabrą. Permainingame finale mūsiškiai 20:22 dramatiškai nusileido Serbijos krepšininkams. Tai antras lietuvių iškovotas Europos sidabras istorijoje.

Ketvirtadienį vyko galutinis 3X3 krepšinio vyrų bei moterų Europos čempionato etapas. Čia iki finalo nukeliavo Lietuvos krepšininkai, kurie lemiamose rungtynėse susitiko su serbais, kur siekė revanšo už pagrindinę Lietuvos krepšinio rinktinę, kuri apmaudžiai nusileido Serbijai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Lietuviai Marijus Užupis, Aurelijus Pukelis, Evaldas Džiaugys ir Šarūnas Vingelis galingai pradėjo finalines rungtynes. Pirmus 6 lietuvių taškus pelnė užsidegęs A. Pukelis, vėliau estafetę perėmė E. Džiaugys.

Serbai vėliau perėmė iniciatyvą ir net 2 minutes galėjo išplėšti pergalę, kol rezultatas buvo 17:20, tačiau lietuviai pavyzdingai gynėsi ir išlygino rezultatą 20:20. Serbai vis dėlto smeigė šaltakraujišką tritaškį ir užbaigė mačą, tapdami Europos čempionais.

Pusfinalyje Lietuvos atstovai laimėjo rungtynes, kurias bent 10 minučių buvo nutraukusios techninės kliūtys, bet lietuviai nesutriko.

Lietuviai šiek tiek geriau pradėjo mačą ir pirmavo 8:7, kai mačas buvo pertrauktas. Po nesklandumų tęsesis mačas buvo toks pat įtemptas, tačiau pabaigoje kitą pavarą įjungę lietuviai laimėjo 21:16.

Lietuvos moterų 3X3 krepšinio rinktinė nuo šiol gali pasigirti istoriniu pasiekimu – lietuvaitės pasidabino Europos čempionato bronzos medaliais.

Merginos turėjo šansą keliauti į finalą ir varžytis dėl Europos aukso, tačiau niekaip neužsivedė puolime ir skaudžiai nusileido Ispanijos krepšininkėms – 6:21.

Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė, Gabrielė Šulskė ir Giedrė Labuckienė keliavo į mažąjį finalą, kuriame po permainingos kovos susitvarkė su Portugalijos rinktine – 22:14.

Tai pirmasis medalis Lietuvo 3X3 moterų krepšinio rinktinės istorijoje. Praėjusiais metais lietuvės pasaulio čempionate buvo ketvirtos, kai krito tame pačiame mažajame finale.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA