Kelias Kaunas-Prienai bus platesnis nei planuota pradžioje – Kas vyksta Kaune

Kelias Kaunas-Prienai bus platesnis nei planuota pradžioje

ELTA / Ignas Dobrovolskas 2023/05/18 16:11
Asociatyvi / Kas vyksta Kaune nuotr.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina, kad Kelyje KaunasPrienai vietoj planuotų trijų juostų, bus keturios – po dvi į abi kelio puses. Pasak jo, tai nebus automagistralė, nes neplanuojama dviejų lygių sankryžų, bet kelias bus platesnis nei planuota.

„Pasakysiu naują dalyką, tai Kaunas–Prienai kelias bus 2 juostos plius 2 juostos. Iš pradžių buvo planuota plius viena, bet bus 2+2. Tai nebus automagistralės statusas, nes nebus dviejų lygių sankryžų, bet tai bus 2+2 juostos, nes žemėje yra įtelpama“, – ketvirtadienį susitikime su Seimo Darbo partijos frakcija teigė M. Skuodis.

„Artimiausiu metu turėtume viešai pristatyti, nes ir Seimo narių grupė yra suinteresuotų, ir merai dėl paties projekto priešprojektinių sprendinių. Su žemės paėmimu visuomenės poreikiams viskas pakankamai sklandžiai, man atrodo, jau praktiškai einame į pabaigą“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad pastaruoju metu pagreitį įgauna pasiruošimo krašto kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukcijai darbai. Susisiekimo ministerija teigia, kad iš pagrindų bus atnaujintas šio krašto kelio ruožas tarp Kauno ir Prienų (nuo 11,60 iki 31,10 km), taip pat jau parengtas žemės paėmimo visuomenės poreikiams Kauno rajone projektas, pasirašyta didžioji dalis reikiamų sutarčių – 134.

Rekonstrukcijai ruošiamas kelias – vienas intensyviausių visoje šalyje. Jame vidutinis metinis paros eismo intensyvumas siekia apie 11,5 tūkst. automobilių per parą. Didelė dalis kasdien juo vykstančių transporto priemonių – vilkikai.

Rekonstrukcijos darbai vyks intensyvaus eismo ruože tarp Garliavos ir Prienų. Šis ruožas driekiasi nuo Garliavos per Išlaužą, Šaltupį ir Strielčius iki Prienų.

Rekonstravus ir išplatinus Kauną su Prienais jungiančią arteriją, eismas joje bus saugesnis. Eismo saugumo užtikrinimo sprendiniai ir gera kelio dangos kokybė sudarys sąlygas padidinti leistiną greitį visame ruože nuo 70 km/h iki 90 km/h.

Rekonstrukcijai ruošiama kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus atkarpa driekiasi dviejų rajonų – Kauno ir Prienų – sankirtoje. Visuomenės poreikiams planuojama paimti 288 sklypus arba beveik 120 ha žemės Kauno ir Prienų rajonų savivaldybių teritorijose.

Didžioji dalis kelio rekonstrukcijai reikiamos žemės nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei, likusi – privačių žemės sklypų savininkams.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams Prienų rajone projektas bus parengtas 2023 m. sausio mėnesį.

Planuojamo rekonstruoti ruožo projektavimo darbus numatoma atlikti 2023–2024 m. Numatoma, kad šios 19,5 km ilgio atkarpos rekonstrukcija bus baigta ne vėliau kaip 2026 m.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA