A. Tapinas sureagavo į J. Šiugždinienės pasiaiškinimus: jei nebus ataskaitų, galima konstatuoti nusikaltimą | Kas vyksta Kaune

A. Tapinas sureagavo į J. Šiugždinienės pasiaiškinimus: jei nebus ataskaitų, galima konstatuoti nusikaltimą

ELTA / Irtautė Gutauskaitė 2023/05/12 12:32
Jurga Šiugždinienė / ELTA, D. Labučio nuotr.

Visuomenininkas Andrius Tapinas ragina švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę pateikti išlaidų ataskaitas, kurias pildė būdama Kauno miesto savivaldybės tarybos narė. Anot A. Tapino, jei ministrė ataskaitų nepateiks, bus galima teigti, jog „turime reikalą su nusikaltimu“.

„Viso skandalo esmė yra ataskaitos. Dar kartą raginu ministrę Jurgita Šiugždinienė kuo greičiau pasirūpinti, kad jos būtų pateiktos visuomenei“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo A. Tapinas.

„Jeigu Šiugždinienė jas pateiks – reikės analizuoti ir žiūrėti, kaip buvo pagrindžiamos išlaidos. Jeigu Šiugždinienė jų nepateiks – bus galima konstatuoti, kad turime reikalą su nusikaltimu“, – pridūrė visuomenininkas.

A. Tapino teigimu, viešumoje ketvirtadienį pasirodžius informacijai apie galimai neskaidriai gautas savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, ministrė turėjo iš karto kreiptis į Kauno miesto savivaldybę ir pareikalauti ataskaitų kopijų.

„Kilus skandalui ministrė turėjo tą pačią akimirką paskambinti į savivaldybę, pareikalauti kopijų ir jas paviešinti. Ir tada jau galima būtų žiūrėti, kas ten parašyta“, – pabrėžė A. Tapinas.

„Jeigu ataskaitų ir toliau nebus, vadinasi, bus galima daryti išvadą, kad ministrė (kaip ir kiti Kauno tarybos nariai) miesto pinigus tiesiog gavo. Be jokių dokumentų“, – priduriama feisbuko įraše.

Ministrės patarėjas komunikacijos klausimais Dainoras Lukas, paklaustas, ar J. Šiugždinienė planuoja kreiptis į Kauno miesto savivaldybę dėl išlaidų ataskaitų kopijų, Eltai teigė šiuo metu daugiau informacijos neturįs.

Abejonės, ar J. Šiugždinienė skaidriai naudojo savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, kilo po to, kai ketvirtadienį visuomenininkas A. Tapinas paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė, prieš pradedama darbą ministerijoje, galimai gavo daugiau kaip 13 tūkst. eurų.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė šiuo klausimu ketvirtadienį kalbėjosi su ministre ir teigė išklausiusi jos paaiškinimą. I. Šimonytė sakė neturinti panašios patirties panaudojant kanceliarines lėšas, todėl turi detaliau susipažinti su galiojančia tvarka Kauno miesto savivaldybėje.

ELTA primena, kad klausimai dėl savivaldybių tarybų narių išlaidų skaidrumo kilo po to, kai visuomenininkas A. Tapinas ėmėsi tyrimo dėl galimo savivaldos biudžeto pinigų švaistymo.

Dėl susiklosčiusios situacijos savivaldybėse, A. Tapinas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą. STT balandžio pabaigoje pradėjo tyrimą dėl Pagėgių ir Šilutės savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai gegužės pradžioje taip pat pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Nors Seime buvo registruoti Vietos savivaldos įstatymo pakeitimai, kuriais norėta nustatyti konkrečias tarybos narių veiklai skirtų lėšų lubas, taip pat griežtinti atskaitomybę rinkėjams, numatyti aiškių auditų ir patikrų tvarką, jie antradienį buvo atmesti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA