Kauno meras V. Matijošaitis teisinasi ir A. Tapiną kaltina vilnietišku pavydu | Kas vyksta Kaune

Kauno meras V. Matijošaitis teisinasi ir A. Tapiną kaltina vilnietišku pavydu

ELTA, Kas vyksta Kaune 2023/05/12 10:17
Andrius Tapinas ir Visvaldas Matijošaitis / DELFI ir R. Tenio nuotr., "Kas vyksta Kaune" montažas

Visuomenininkas Andrius Tapinas ketvirtadienį pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė 2019–2020 metais Kauno taryboje paėmė 13,8 tūkst. eurų išmoką ir turbūt negalės pagrįsti, jog išleisti pinigai susiję su darbu. Netrukus ginti ministrės stojo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, o A. Tapino tyrimą prilygino vilnietiškam pavydui.

V. Matijošaičio teigimu, A. Tapinas bando „pasijausti svieto lygintoju“ ir taip siekia paniekinti visos Lietuvos savivaldą.

„Suprantu, kad vienam veikėjui labai norisi pasijausti svieto lygintoju, bet iki Tado Blindos jam dar labai toli – kol kas tik lengvas vilnietiškas pavydas ir nykios fantazijos, bandant paniekinti savivaldą visoje Lietuvoje“, – V. Matijošaitis.

V. Matijošaitis: nereikia badyti pirštais į J. Šiugždinienę

Reaguodamas į viešojoje erdvėje kilusius klausimus, V. Matijošaitis teigė, kad pastaroji lėšų panaudojimo ir atsiskaitymo už išlaidas tvarka Kauno savivaldybėje galioja dar nuo 2011 m., kai miestui vadovavo konservatorius Andrius Kupčinskas.

„2011 metais, atėjęs į Kauno miesto tarybą, jau radau tuo metu galiojusią tvarką dėl išmokų tarybos nariams ir atsiskaitymo už patirtas išlaidas. Kas ir kodėl ją tokią priėmė, gali atsakyti tik prieš tai buvusieji valdžioje. Nepuolėme nieko keisti, nes ir taip buvo ką veikti mieste – koncentravomės į darbus, o ne popierizmus“, – Eltai raštu perduotame komentare sako laikinosios sostinės meras.

„Žinau tik viena, kad ši tvarka vienodai galiojo visiems – ir dabartiniams Seimo nariams, ir ministrams. Todėl nereikia šiandien badyti pirštais į švietimo ministrę J. Šiugždinienę – ji buvo tokia pati Kauno tarybos narė, kaip ir visi kiti“, – ministrę gynė V. Matijošaitis.

Meras priminė, kad tokia pat tvarka galiojo ir anuomet Kauno taryboje dirbusiems finansų ministrei Gintarei Skaistei bei kultūros ministrui Simonui Kairiui.

„Tiek ir dabartiniai finansų ar kultūros ministrai, jeigu anuomet ir rinkdavo kokius čekius, tai pagal šitą seną Kupčinsko laikų tvarką niekam nereikėdavo jų priduoti“, – nurodo Kauno meras.

A. Tapino skelbiamais duomenimis, V. Matijošaitis per kadenciją kanceliarinėms prekėms ir kitoms išlaidoms išsėmė 39 295 eurus.

Primename, kad klausimai dėl savivaldybių tarybų narių išlaidų skaidrumo kilo po to, kai visuomenininkas A. Tapinas ėmėsi tyrimo dėl galimo savivaldos biudžeto pinigų švaistymo.

Dėl susiklosčiusios situacijos savivaldybėse, A. Tapinas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą.

STT balandžio pabaigoje pradėjo tyrimą dėl Pagėgių ir Šilutės savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai gegužės pradžioje taip pat pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Nors Seime buvo registruoti Vietos savivaldos įstatymo pakeitimai, kuriais norėta nustatyti konkrečias tarybos narių veiklai skirtų lėšų lubas, taip pat griežtinti atskaitomybę rinkėjams, numatyti aiškių auditų ir patikrų tvarką, jie antradienį buvo atmesti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA