Vyriausybė tarsis dėl minimalios algos didinimo – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė tarsis dėl minimalios algos didinimo papildyta

BNS 2023/05/10 08:39
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime tarsis dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo 2024 metais.

Finansų ministerija MMA siūlo didinti 10 proc. iki 924 eurų. Tokiam jos didinimui yra pritarusi ir Trišalė taryba, tačiau galutinį sprendimą turi priimti Vyriausybė.

Ministerija, be kita ko, siūlo nuo kitų metų neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) didinti 20 proc. iki 751 euro. Ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad dėl šių dviejų sprendimų minimalią algą gaunantis žmogus į rankas gautų 76 eurais daugiau.

Pasak G. Skaistės, MMA ir NPD susilyginti turėtų 2028 metais.

Lietuvos bankas pagal Trišalės tarybos sutartą formulę skaičiavo, kad MMA kitais metais galėtų augti 13,4 proc., arba 113 eurų iki 952 eurų.

Šiuo metu MMA atskaičius mokesčius siekia 633 eurus, o iki mokesčių – 840 eurų.

Papildyta 13.49 val.

Vyriausybė trečiadienį aptarė minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą 2024 metais, tačiau galutinį sprendimą tiek dėl jos, tiek dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) priims kitą savaitę.

„Per penkerius metus yra pirmas susitarimas, kai pavyko ir darbuotojų, ir darbdavių atstovams, ir Vyriausybei sutarti Trišalėje taryboje, kokiu dydžiu būtų didinama minimali mėnesio alga 2024 metais. Sutarta dėl 10 procentų“, – pasitarime sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Apie minimalią mėnesinę algą atsietai nuo neapmokestinamojo pajamų dydžio nėra kaip diskutuoti, ir Trišalėje taryboje apie tai buvo kalbama“, – pridūrė ji.

Pasak M. Navickienės, nutarimą dėl šių dydžių Vyriausybė priims kitą savaitę.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad MMA ir NPD turėtų būti atsieti nuo mokesčių reformos.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad darbo pajamų apmokestinimas keičiasi ir dėl kintančio NPD dydžio, kuris susijęs su MMA.

„Jeigu mokesčių reformos kontekste kalbama apie trimetį planą, per kurį skirtumas individualios veiklos apmokestinimo ir darbo apmokestinimo turėtų sumažėti, tai negalima to priartinimo daryti nuo statiško vaizdo, tu turi turėti dinamišką vaizdą, kaip keičiasi pačių darbo pajamų apmokestinimas, o jis keičiasi ir dėl kintančio NPD dydžio, jis susijęs su minimalia mėnesio alga, tokia čia ir yra sąsaja“, – pasitarime teigė premjerė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA