Ketvirtfinalio seriją „sausai“ pralaimėjusiam „Žalgiriui“ Eurolygos sezonas baigtas | Kas vyksta Kaune

Kauno Žalgiris – Barselonos FC Barcelona

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą trečiųjų Eurolygos atkrintamųjų rungtynių su „FC Barcelona“ egzamine susikirto. Du pirmus mačus varžovų aikštėje klupę žalgiriečiai nesugebėjo revanšuotis namų arenoje ir Šaro auklėtiniams nusileido rezultatu 66:77 (10:13, 16:16, 22:32, 18:16). Tai buvo paskutinės Kauno komandos rungtynės 2022-2023 m. Eurolygos sezone.

Kazys Maksvytis rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Isaiah Tayloras, Rolandas Šmitas, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius ir Edgaras Ulanovas. Žaliai balti atkovojo ginčo kamuolį, tačiau pirmąją rezultatyvią ataką surengė „Barca“ – 0:2. Po dvitaškio su varžovo pražanga žalgiriečius pirmyn išvedė E. Ulanovas – 3:2. Deja, kelias kitas minutes šeimininkų puolimas strigo, o svečiai susigrąžino ir didino pranašumą – 3:8.

Prabėgus dar dviem „tuščiomis“ minutėms abiejose aikštės pusėse, „Žalgirio“ duobę gilino Roko Jokubaičio tritaškis – 3:11. Dviženklę persvarą katalonams suteikė nugara į krepšį sėkmingai sužaidęs Sertacas Sanli, tačiau žalgiriečius iš mirties taško pagaliau judino Kevarriuso Hayeso taškai – 5:13. Fanus žadino kamuolį vogęs ir greitame puolime pasižymėjęs Tomas Dimša, netrukus pridėjęs dar du su pražanga – 10:13. Rezultatas iki pirmojo kėlinio sirenos nepakito.

Skaičius švieslentėje lygino po gero kamuolio judėjimo Luko Lekavičiaus realizuotas tritaškis (15:15), bet trapią persvarą „Barcelonai“ grąžino Nikola Kaliničiaus baudų metimai – 15:17. Šeimininkų puolimą iš letargo miego kėlė sportinę agresiją rodęs T. Dimša, vėl baudęs varžovus dvitaškiu su pražanga – 20:17. „Barca“ lanko tvirtumą galingu dėjimu mėgino Laurynas Birutis, be skrupulų ir darkart apstumdęs priešininkus – 24:19.

Negardžiu tritaškiu „Žalgirį“ pavaišino laisvas kamuolį išmetęs Alexas Abrinesas (24:22), vertęs K. Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės. Iš distancijos apie save priminė ir Nikola Mirotičius, atstatęs savo ekipai minimalų pranašumą – 24:25. Atsilikimą tirpdė po krepšiu galingai nėręs A. Butkevičius – 26:27. Svečiams sumetus baudas, komandos į rūbinę išėjo 26:29 pirmaujant „Barcai“.

Priešpaskutinio kėlinio starte abi komandos pasistūmėjo dviem taškais – 28:31. Skirtumą iki minimalaus mažino taškus baudos aikštelėje radęs L. Lekavičius, bet tritaškiu atrėžė Tomašas Satoransky – 30:34. „Barcelonos“ čekas pridėjo dar vieną tolimą dūrį, tuo metu „Žalgirio“ puolimą gaivino A. Butkevičius – 32:37. Svečių pranašumui vėl artėjant prie dviženklio, žalgiriečius žaidime individualiais veiksmais laikė I. Tayloras – 34:41.

Prabilus „Barca“ toliašaudei artilerijai, skirtumas augo iki pavojingo, tačiau viltis palaikė A. Butkevičiaus baudos – 45:65. Iš vidutinio nuotolio užtikrintai atakavo R. Jokubaitis – 45:58. Nusivylimo atodūsis palydėjo tolimą Mike’o Tobey šūvį, bet kosminį tritaškį „Žalgirio“ išpuoliui visiškai griūvant realizavo L. Lekavičius – 48:61.

Į pasitarimą lemiamo ketvirčio pradžioje katalonus siuntė E. Ulanovo tritaškis – 51:61. Atsilikimą mažino kelis priešininkus po krepšiu apžaidęs L. Birutis, intrigą palaikė sirgalius iš tribūnų kėlęs E. Ulanovas – 55:61. Po Šarūno Jasikevičiaus minutinės taikliai metė J. Vesely, kitos atakos metu neutralizavęs „Žalgirio“ pastangas (55:65), o A. Abrinesas šeimininkams suklydus tritaškiu siuntė žaliai baltus į nokdauną – 55:68.

Likus žaisti keturias minutes rungtynes uždarinėti tritaškiu mėgino N. Mirotičius, tačiau pralaimėti dar nebuvo nusiteikęs E. Ulanovas – 60:71. Iš vidutinės distancijos atsilaisvino R. Jokubaitis, ketvirčio pabaigoje pradėjęs tiesiog siautėti prieš savo buvusią komandą – 60:75. Per likusį laiką rungtynių tėkmės „Žalgiriui“ pakeisti nepavyko – Kauno komanda Eurolygos sezoną uždarė skaudžia, bet garbinga pergale „Barcelonai“ rezultatu 66:77.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 13 (9 atk. kam.), L. Birutis 12 (5 atk. kam.), L. Lekavičius 8, T. Dimša 8 (2 per. kam.), I. Brazdeikis 7, A. Butkevičius 6, I. Tayloras 6 (2 per. kam.), K. Hayesas 4, A. Polonara 2 (5 atk. kam., 2 per. kam.), R. Šmitas 0.

„FC Barcelona“: T. Satoransky 14, J. Vesely 14, M. Tobey 13, R. Jokubaitis 11.

Pirmajame serijos susitikime Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje žalgiriečiai varžovams nusileido skaudžiu skirtumu (69:91). Pagerinę žaidimą, K. Maksvyčio auklėtiniai antrajame susitikime serijoje rimtai kibo į atlapus Š. Jasikevičiaus treniruojam klubui, tačiau šeimininkai laimėjo susitikimą rezultatu 89:81.

Prieš būsimą susitikimą apie rungtynių atmosferą bei jų svarbą su „Žalgiris TV“ kalbėjosi puolėjas Arnas Butkevičius.

„Esame susikaupę, ruošiamės rungtynėms kaip įprastai. Aišku, laukiame dvikovos, nes žaisime savo arenoje, žinome, kiek susirinks sirgalių, kokia turėtų būti įspūdinga atmosfera. Visi stengiasi neįsileisti per daug emocijų. Juntamas susikaupimas ir laukiame rungtynių“, – teigė A. Butkevičius.

Anot puolėjo, „Žalgiris“ turi būtinai pagerinti gynybą prieš komandą, kuri serijoje renka vidutiniškai po 90 taškų.

K. Maksvytis prieš Eurolygos išlikimo dvikovą: esame „Žalgiris“ ir norime revanšuotis

Apie neišnaudotą rezervą gynyboje antradienio spaudos konferencijoje kalbėjo ir vyriausiasis „Žalgirio“ treneris K. Maksvytis: „Vaizdas po antrojo mačo buvo neblogas. Kaip ir minėjau, puolime nors ir kartais neveikėme pagal planą, bet susirinkome taškus, buvome agresyvūs, dalijomės kamuoliu. Gynyboje buvome fiziški, bet darėme daug taktinių klaidų. Gynyboje turime rezervą, kurį būtinai turime pagerinti, jei norime laimėti prieš „Barca“.

Eurolygos atkrintamųjų medis trečiadienio vakarą / Euroleague nuotr.