Kauno regione į karo komendantūras užsiregistravo 348 žmonės – Kas vyksta Kaune

Kauno regione į karo komendantūras užsiregistravo 348 žmonės

ELTA 2024/05/03 15:51
LK nuotr.

Per pirmąsias dvi dienas į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo 1659 žmonės, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Skelbiama, kad daugiausiai į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo Vilniaus regione, prisidėti prie valstybės gynybos ten panoro 885 žmonės, iš jų 796 – Vilniaus mieste. Kauno regione į komendantūras užsiregistravo 348 žmonės, iš jų Kaune – 261.

Klaipėdos regione prie komendantūrų jungiasi 138 žmonės, iš jų 114 – Klaipėdoje. Alytaus regione 100 pilietiškai nusiteikusių žmonių užpildė prašymus prisijungti prie komendantūrų, Šiaulių regione – 92, o Panevėžio regione – 37 žmonės.

Nuo bendro užsiregistravusiųjų skaičiaus pagrindinį karinį parengtumą turi 456 žmonės arba 27,5 proc. Tarp užsiregistravusių į karo komendantūras taikos metu 1032 žmonės (62,2 proc. užsiregistravusiųjų) turi aukštąjį išsilavinimą.

Komendantiniai vienetai taikos metu bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, priskirtais parengto rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Taikos metu jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP).

KAM pažymi, kad į komendantūras gali užsirašyti visi patriotiškai nusiteikę piliečiai. Visų specialybių ir išsilavinimo žmonės, norintys pasirengti krašto gynybai ir įgyti bazinių karinių žinių ir įgūdžių yra laukiami komendantūrose.

Registracija į komendantūras tęsis iki rugpjūčio 31 d. Planuojama, kad jau spalio mėnesį karo komendantūrų kariniuose vienetuose bus pradėtas karinis rengimas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA