Rūkaliai turės susigyventi: naujas draudimas įsigalios jau balandžio 1 d. – Kas vyksta Kaune

Rūkaliai turės susigyventi: naujas draudimas įsigalios jau balandžio 1 d.

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo š. m. balandžio 1 d. elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose bus visiškai draudžiamas THC, rašoma Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pranešime.

Be to, pluoštinių kanapių produktų pardavėjai jau dabar ant pakuotės turi aiškiai nurodyti galutinę gaminio vartojimo paskirtį ir vartojimo būdą.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad nuo 2023 m. balandžio 1 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. V-1815/3D-771 tabako gaminiuose, įskaitant naujoviškus tabako gaminius, ir su tabako gaminiais susijusiuose gaminiuose – elektroninėse cigaretėse, jų pildyklėse (su nikotinu ir be nikotino), rūkomuose žoliniuose gaminiuose bei alkoholiniuose gėrimuose yra nustatytas nulinis tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis.

Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, rūkymui skirtuose pluoštinių kanapių gaminiuose nuo šiol bus visiškai draudžiamas THC, o iki šios datos dar bus leidžiama prekiauti rūkymui skirtais pluoštinių kanapių gaminiais, kurių sudėtyje yra ne daugiau kaip 0,2 proc. THC.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas atkreipia dėmesį į tai, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimas, kuriame nustatyta, jog „Ant tiekiamų rinkai pluoštinių kanapių gaminių pakuotės turi būti aiškiai nurodyta galutinė gaminio vartojimo paskirtis ir vartojimo būdas“.

Departamentas jau dabar praktikoje susiduria su atvejais, kada kai kurie ūkio subjektai, siekdami išvengti atsakomybės, nenurodo rūkymui skirtų pluoštinių kanapių gaminių paskirties ir vartojimo būdo arba nurodo klaidingą, pvz. „smilkinimui“, „aromaterapijai“, „suvenyrai“, „džiovintos gėlės“ ir pan., todėl dėl tokių pažeidimų Departamente jau yra atliekami tyrimai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA