Sveikatos apsaugos ministerija siūlo „apynasrį“ kaitinamajam tabakui - Kas vyksta Kaune

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo „apynasrį“ kaitinamajam tabakui

BNS 2023/03/10 10:30
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo griežtinti kaitinamojo tabako gaminių prieinamumą – siūloma įpareigoti gamintojus ant pakuotės naudoti įspėjimą apie žalą sveikatai ir drausti įvairių kvapų ir skonių gaminius.

To reikalauja Europos Komisijos direktyva – ribojimais siekiama mažinti šių gaminių vartojimą Europos Sąjungoje.

Ministerija BNS nurodė, kad siūloma uždrausti prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio rūkalais arba gaminiais, kurių bet kokiuose komponentuose, pavyzdžiui, filtruose, popieriuje, pakuotėse, kapsulėse ar bet kuriuose techniniuose elementuose yra kvapiųjų medžiagų, leidžiančių pakeisti kvapo ar skonio stiprumą ar jų dūmo sodrumą.

Toks reikalavimas jau taikomas cigaretėms ir joms sukti skirtam tabakui, bet kaitinamojo tabako gaminiams šis kvapų ir skonių draudimas negalioja.

Be to, ministerija siūlo panaikinti išimtį, kad rūkomieji kaitinamojo tabako gaminiai gali būti be įspėjimo apie galimą žalą sveikatai. Tačiau bedūmiams kaitinamojo tabako gaminiams ženklinimo pokyčių nebūtų – juose toks įspėjimas turės išlikti.

Šiuos ribojimus Lietuva turi priimti iki liepos 23-osios.

Siekis griežčiau reglamentuoti kaitinamojo tabako naudojimą numatytas ir Vyriausybės darbų, kurie bus teikiami parlamento pavasario sesijoje, programoje.

JAV tabako gamybos kompanijos „Philip Morris International“ netiesiogiai valdoma bendrovė „Philip Morris Baltic“ nustatė, kad Lietuvoje beveik trečdalį parduodamų rūkalų sudaro kaitinamasis tabakas, o Vilnius su 38 proc. dalimi yra labiausiai šį produktą vartojantis miestas pasaulyje.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, didmeninė prekyba kaitinamuoju tabaku pernai didėjo 27,3 proc.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA