Teismas leido suimti sunkiai sužalotos mergaitės motiną ir jos draugą – Kas vyksta Kaune

Teismas leido suimti sunkiai sužalotos mergaitės motiną ir jos draugą

BNS 2022/12/28 15:53
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai trečiadienį tenkino prokuratūros prašymą ir leido suimti dvejų metų mergaitės sunkiu kūnu sužalojimu įtariamą jos motiną ir šios draugą.

19-metė motina suimta vienam mėnesiui, jos draugas – dviem mėnesiams, BNS pranešė teismo atstovė Nijolė Damulė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Mažeikienė trečiadienį žurnalistams sakė, kad teismas leido suimti įtariamuosius, nes jie gali slėptis, trukdyti tyrimui.

„Teismas nutartyse nurodė mamai du pagrindus – kad gali bėgti slėptis nuo teismo, ikiteisminio tyrimo pareigūno ir prokuroro bei trukdyti procesui. Kitam įtariamajam yra trys pagrindai – kad gali bėgti slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, daryti naujas nusikalstamas veikas, taip pat trukdyti procesui“, – teigė prokurorė.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas sunkiai sužalojo ar susargdino mažametį, numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.

Kaip skelbta, policija Raseiniuose dėl dvejų metų mergaitės galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo pirmadienį sulaikė jos 19-metę mamą ir šios 22 metų draugą. Policija anksčiau nebuvo gavusi pranešimų apie smurtą šeimoje. Abu asmenys anksčiau nėra teisti.

2020 metais gimusi Raseinių gyventoja į ligoninę paguldyta sekmadienį. Policijos duomenimis, ji į gydymo įstaigą atvežta be sąmonės. Kaip yra nurodžiusi Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Rasa Gelžinytė, mergaitė į ligoninę paguldyta dėl pilvo traumos, tačiau vėliau nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai.

Iš pradžių mergaitė be sąmonės pristatyta į Raseinių ligoninę, tačiau vėliau pervežta ir paguldyta į Kauno klinikas, Reanimacijos skyrių.

Šiaulių apygardos prokuratūra pranešė, kad nukentėjusiosios mažametės sesuo dvynė yra Vaiko teisių apsaugos specialistų globoje.

„Informacija perduota ir vaiko teisių apsaugos specialistams išsiaiškinti šio įvykio aplinkybes, telkiamos visos pajėgos“, – antradienį per spaudos konferenciją Šiauliuose sakė R. Gelžinytė.

Pasak jos, vaiko sužalojimas galėjo įvykti namuose, artimųjų rate.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja, jį koordinuoja ir organizuoja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA