Nepaprastoji padėtis bus pratęsta iki kitų metų kovo vidurio – Kas vyksta Kaune

Nepaprastoji padėtis bus pratęsta iki kitų metų kovo vidurio

Seimas pritarė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlytam nepaprastosios padėties pratęsimo projektui. Pagal šį projektą nepaprastoji padėtis bus pratęsta iki kitų metų kovo 16 d.

Nepaprastoji padėtis galios tik dalyje Lietuvos Respublikos teritorijos – pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienyje su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.

Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo” projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24 valandos 00 minučių, skelbiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo.

„Rusijos Federacijos sukeltam karui Ukrainoje pabaigos dar nematyti – kasdien daromi nusikaltimai žmoniškumui, intensyvėja atakos prieš energetinę infrastruktūrą. Užsitęsusi nesaugi ir nestabili geopolitinė situacija ir toliau sudaro sąlygas Rusijos ir Baltarusijos valdžios institucijoms vykdyti hibridines atakas ir įvairiausio pobūdžio provokacijas prieš Lietuvą. Karas Ukrainoje nebuvo, nėra ir negali tapti savaime suprantama kasdienybe, o mūsų valstybės institucijų parengtis reaguoti į galimas provokacijas turi būti aukščiausio lygio”, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Anot ministrės A. Bilotaitės, nepaprastosios padėties atšaukimas būtų blogas politinis signalas Rytų Europos valstybėms – tuo parodytume, kad karas už 300 km nuo Lietuvos jau tapo norma.

Pastaruoju metu Baltarusijos režimas ir toliau išnaudoja migrantus kaip hibridinės agresijos prieš Lietuvos Respublikos formą – šiais metais į Lietuvą neįleista beveik 11 000 migrantų. Baltarusijos pareigūnai gadina Lietuvos pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą, organizuoja neteisėtų migrantų privežimą prie valstybės sienos ir juos nukreipia į Lietuvos teritoriją.

Pažymėtina, kad neteisėtos migracijos politika regione vykdoma koordinuotai. Latvijoje ekstremali situacija įvesta iki 2023 m. vasario 10 d. Lenkijoje draudimas patekti į teritoriją prie valstybės sienos, šiuo metu galioja iki gruodžio 31 d.

Nepaprastosios padėties metu bus tęsiamos jau taikomos priemonės: sustiprintu režimu saugoma valstybės siena ir vykdomi patikrinimai pasienyje.

Ir toliau galios griežtesnis vizų režimas – vizų išdavimas sustabdytas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos vizų išdavimo tarnybose užsienyje, išskyrus atvejus, kai tarpininkauja Užsienio reikalų ministerija.

Šiuo laikotarpiu būtina išlaikyti vieningą regiono politiką Rusijos Federacijos piliečių atžvilgiu, ribojant jų atvykimą į Europos Sąjungos (ES) dėl nebūtinų priežasčių. Pasienio pareigūnai ir toliau užtikrins, kad per ES išorės sieną į Lietuvą būtų įleidžiami tik Vyriausybės nustatytus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai.

Pažymėtina, kad nutarimo projekto įgyvendinimas skirtas grėsmėms valdyti, todėl nepatogumų Lietuvos gyventojams nesukels. Nepaprastosios padėties metu Lietuvos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo nustatyta tvarka pasitelkiama Lietuvos kariuomenė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA