Mirė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas M. Rekys - Kas vyksta Kaune

Mirė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas M. Rekys

Lrytas.lt 2022/11/21 11:02
Kauno Muzikinio teatro arch. nuotr.

Eidamas 84-uosius metus mirė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Mykolas Rekys (1939-2022). Mykolo gyvybė užgeso lapkričio 20 dieną, mirties priežastis kol kas nėra žinoma.

Skaudžia žinia socialiniame tinkle pasidalijo dainininkas Rytis Cicinas. Naujienų portalui lrytas.lt jis sakė, kad apie netektį sužinojo iš teatro artistų.

„Vakar mirė ilgametis Kauno Muzikinio Teatro solistas Mykolas Rekys… Scenos džentelmenas, operetės karalius… Garbė buvo dirbti kartu Teatro scenoje… Ilsėkitės ramybėje Maestro…“ – rašė R. Cicinas.

M. Rekys gimė ir augo Ariogaloje su mama, kuri dainavo Ariogalos chore, o kiekvieną sekmadienį – bažnyčioje. 1968 m. baigė teatre organizuotus aktoriaus meistriškumo kursus, vedamus Antano Gabrėno, o vokalą tobulino pas Stanislovą Rubinovą. 1969 m. režisierė Vlada Mikštaitė pervedė į solistų trupę.

M. Rekio „kūrybinėje sąskaitoje“ apie 80 vaidmenų operetėse, miuzikluose, operose ir muzikinėse komedijose, daugiau nei trys tūkstančiai septyni šimtai suvaidintų spektaklių.

Kai kurie personažai kurti po kelis kartus, skirtinguose pastatymuose. Solistas koncertavo daugelyje Lietuvos miestų, o taip pat ir Nordhauzene (Vokietijoje), Čikagoje (JAV), Sidnėjuje (Australijoje).

Išėjęs į pensiją M. Rekys giedojo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. 1986 m. M. Rekiui suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto vardas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA