Kaune savo draugę prie Lampėdžio nušauti kėsinęsis vyras išgirdo teismo sprendimą | Kas vyksta Kaune

Kaune savo draugę prie Lampėdžio nušauti kėsinęsis vyras išgirdo teismo sprendimą

Lrytas.lt 2022/10/21 19:20
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį jaunos poros kraupios dramos byloje – šiame mieste prie Lampėdžio ežero 28 metų vyras nukreipė užtaisytą revolverį savo draugei į galvą ir paspaudė nuleistuką. Laimingo atsitiktinumo dėka ginklas užsikirto – kaunietis Paulius Ragožis teisiamųjų suole atsidūrė dėl pasikėsinimo nužudyti ir nelegalaus ginklo laikymo.

Nors P. Ragožis buvo pripažintas kaltu dėl labai sunkaus nusikaltimo, teisėja Danutė Giačaitė skyrė jam gerokai švelnesnę bausmę nei numato atitinkamas Baudžiamojo kodekso straipsnis. Už pasikėsinimą nužudyti jaunuoliui grėsė kalėjimas nuo 7 iki 15 metų.

Prokuroras Edvinas Alosevičius prašė P. Ragožį įkalinti 8 metams, tačiau teismas siūlomą bausmę nurėžė daugiau nei du kartus ir skyrė jam realų 3 metų laisvės atėmimą.

Ši bausmė buvo subendrinta su ankstesniu Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu P. Ragožiui už kitą nusikaltimą.

Verdiktas priimtas motyvuojant Baudžiamajame kodekse numatyta galimybe skirti švelnesnę bausmę, jei teismui atrodo, kad griežtesnės bausmės paskyrimas prieštarautų teisingumo principui.

Įkliuvo ir dėl nelegalaus ginklo

Merginos tvirtinimu, jai būnant su P. Ragožiu, šis nukreipė į ją užtaisytą ginklą. Laimei, šūvio nepasigirdo – ginklas užsikirto, ir šovinys iš jo neišlėkė.

Teisiamųjų suole atsidūręs kaunietis ir pats liko gyvas per atsitiktinumą – bandė nusižudyti, tačiau jam pavyko išlikti gyvam. Savo kaltę dėl pasikėsinimo neigęs P. Ragožis prašė jį išteisinti.

Jam taip pat buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto ginklo bei šaudmenų laikymo. P. Ragožis anksčiau jau kartą buvo teistas dėl sveikatos sutrikdymo.

Pasikėsinimas – automobilyje

Tyrėjų duomenimis, šiurpus išpuolis įvyko dar 2020 metų rugpjūčio 30-ąją, porai būnant prie populiarios kauniečių laisvalaikio praleidimo vietos – Lampėdžio ežero. Judviejų santykius ir anksčiau draskė nesutarimai, tądien pasiekę apogėjų.

P. ragožis su drauge tuo metu sėdėjo automobilyje. Pasak merginos, P.Ragožis jai įrėmė revolverį į galvą ir paspaudė gaiduką. Ginklui neiššovus, mergina skubiai iškvietė pagalbą. Jaunuolis po to bandė nusižudyti, tačiau gyvybės sau atimti jam nepavyko.

Krata namuose – rezultatyvi

Pareigūnai pas P. Ragožį rado dujinį revolverį, kuriam laikyti yra būtinas leidimas. Ginklas pakankamai galingas, šūviai iš jo gali sukelti mirtį.

Kauniečio namuose buvo atlikta krata, ten rasta daugiau šovinių. Jaunuolio tvirtinimu, ginklą su šaudmenimis jis rado atsitiktinai, todėl juos pasiėmė.

Tikino į draugę nesikėsinęs

P. Ragožis tikino, jog norėjęs tik sau atimti gyvybę, bet merginos nelietęs. Tačiau šios jo versijos neįtikino nei kriminalistų, nei teismo.

Jaunuolis, pas kurį buvo aptiktas nelegaliai laikomas ginklas, nėra priskiriamas organizuotoms Kauno nusikaltėlių gaujoms. P. Ragožio teismo procesas užtruko ilgai – bylą stabdė karantinas dėl koronaviruso, be to, pasikeitė teisėjai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA