Lietuvoje prasideda vienos didžiausių tarptautinių karinių pratybų | Kas vyksta Kaune

Lietuvoje prasideda vienos didžiausių tarptautinių karinių pratybų

Asociatyvi / Lietuvos kariuomenės nuotr.

Šiandien, spalio 17 dieną, prasideda Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuojamos tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2022 II“.

Dviejų savaičių trukmės mokymuose Generolo Silvestro Žukausko poligone Švenčionių rajone ir jo apylinkėse treniruosis kariai iš Lietuvos ir devynių kitų NATO bei partnerių šalių: Belgijos, Čekijos, Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Liuksemburgo, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Valstijų ir Australijos, pažymima Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Iš viso pratybose dalyvaus apie 3500 karių ir 700 karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Mokymuose bus vertinamas brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Algirdo batalionas) gebėjimas planuoti ir atlikti puolimo, gynybos ir kitas karines operacijas.

Pratybose dalyvaus ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, kuri kartu su Algirdo bataliono kariais treniruosis „pajėgos prieš pajėgas“ principu, taip pat padaliniai ir atstovai iš kitų Lietuvos kariuomenės pajėgų.

Spalio 17–18 ir 22 dienomis numatomas karinės technikos kolonų judėjimas Ruklos, Švenčionių bei Pabradės kryptimis. Aktyviosios pratybų fazės metu bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika.

Pratybos „Geležinis vilkas“ kasmet organizuojamos pavasarį ir rudenį, jomis siekiama palaikyti ir įvertinti Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei jai priklausančių batalionų kovinę parengtį. Mokymų dalyviai pratybų metu pademonstruoja savo pasirengimą, dalinasi geriausia patirtimi ir tobulina sąveiką tarp NATO partnerių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA