VVKT informavo, kas gali skiepytis ketvirtąja vakcinos doze nuo COVID-19 – Kas vyksta Kaune

VVKT informavo, kas gali skiepytis ketvirtąja vakcinos doze nuo COVID-19

BNS 2022/04/12 12:34
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtoji vakcinos nuo COVID-19 dozė kol kas gali būti skirta tik 80-čiams ir vyresniems, apie kitų grupių antrąją revakcinaciją galima bus kalbėti rudenį atsiradus patobulintoms vakcinoms.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis antradienį spaudos konferencijoje informavo, kad tokios pozicijos tarnyba laikosi remdamasi Europos vaistų agentūros (EMA) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) išvadomis.

„Pagrindinė žinutė yra, kad dar kiek per anksti svarstyti apie ketvirtosios mRNR vakcinos „Pfizer“ ir „Moderna“ dozę plačiajai populiacijai“, – tvirtino G. Andrulionis.

„Abi agentūros sutaria, kad 80-ies metų ir vyresniems galima skirti ketvirtąją dozę arba vadinamąją antrąją revakcinaciją, įvertinus duomenis apie didesnę sunkios COVID-19 ligos eigos riziką“, – spaudos konferencijoje antradienį informavo jis“, – pridūrė jis.

Pasak VVKT direktoriaus, dėl jaunesnės, 60-79 metų amžiaus grupės pacientų, agentūros laikosi atsargesnės pozicijos, jog turintiems normalią imuninę sistemą vakcinos apsauga nuo sunkios ligos formos silpnėja, tad „nėra aiškių įrodymų apie antro vadinamojo būsterio poveikį“. Valstybėms leista pačioms apsispręsti dėl šios amžiaus grupės skiepijimo ketvirtąja doze.

„Visi ruošiasi galimai pakartotinei vakcinacijai rudenį, visi tikisi, kad iki tol bus išvystyta ir užregistruota adaptuota vakcina. Reziumuojant – ankstoka apie ketvirtąją dozę kalbėti, išskyrus 80 metų ir vyresnius, duomenys aktyviai renkami“, – tikino jis.

Pareigūnas pabrėžė, kad nepaisant abejonių vakcinų veiksmingumu dėl pakartotinių užsikrėtimų koronavirusu ir pasiskiepijus, jos ir toliau išlieka „reikšmingiausiu būdu užkirsti kelią sunkioms ligoms“, kalbant ir apie koronaviruso omikron atmainą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA